Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites

Piesočná pláž Ležadlá a slnečníky zdarma Hotel priamo pri pláži Bar na pláži

Všeobecný popis hotela Rixos The Palm Dubai Hotel and Suites:

 

 • O hoteli
  Rixos The Palm Dubai je luxusný all inclusive plážový rezort, umiestnený na umelo vybudovanom ostrovne Jumeirah. Tento hotel vyniká svojím luxusným prístupom, poskytujúc hosťom vysoko kvalitné služby. Z pláže hotelu sa naskytá úchvatný výhľad na azúrové vody Arabského zálivu, dubajské mrakodrapy a panorámu Dubai Mariny, čo robí pobyt nezabudnuteľným.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný na Palm Jumeirah, poskytujúc hosťom exkluzívne prostredie s priamym prístupom k pláži a výhľadom na Perzský záliv a dubajskú panorámu. 
   
 • Ubytovanie
  Rixos The Palm Dubai ponúka rôzne typy ubytovania vrátane štandardných izieb Deluxe, Premium izieb s výhľadom na záhradu alebo more a bazén, ako aj 2-spálňové rodinné suity. Všetky izby sú vybavené moderným zariadením, vrátane TV, Wi-Fi, minibaru a kúpeľne. 
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel má vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, lobby lounge, bar pri bazéne a bezplatné Wi-Fi pripojenie. K dispozícii je tiež bazén, detský klub, business centrum a obchod so suvenírmi. Pre relaxáciu je pripravené wellness centrum Rixos Anjana.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využívať služby All Inclusive, ktoré zahŕňajú raňajky, obedy a večere vo forme bufetu, ako aj občerstvenie a nápoje. K dispozícii sú rôzne reštaurácie s tureckou, stredomorskou a španielskou kuchyňou a plodmi mora.
   
 • Pláž
  Hotel má priamu polohu pri piesočnatej pláži, kde sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo. Na pláži je tiež bar, kde si môžu hostia vychutnať nápoje a občerstvenie.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza aquapark Aquaventure, nákupné centrum Mall of the Emirates a ďalšie atrakcie Dubaja. Hostia môžu využiť bezplatnú kyvadlovú dopravu do nákupného centra.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 47 km
  Centra mesta: 39 km
  Nákupných možností: v hoteli / 17 km (Mall of Emirates)
  Aquaparku Aquaventure: krátka jazda autom
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1483 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2321 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7834 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7245 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1609 videní | 5 minúty čítania