Všeobecný popis hotela Rixos Premium Dubai:

 

 • O hoteli
  Moderný hotel Rixos Premium Dubai sa nachádza v srdci rezidencie Jumeirah Beach, čím kombinuje blízkosť k pulzujúcemu mestu a krásnej piesočnatej pláži. Hotel poskytuje fascinujúci panoramatický výhľad na pláž a ruské koleso Ain Dubai, čo ho robí ideálnym miestom pre relax aj objavovanie Dubaja.
   
 • Poloha
  Hotel patrí k známej hotelovej sieti Rixos a je situovaný na prestížnej pláži Jumeirah Beach. Nachádza sa 40 minút od medzinárodného letiska v Dubaji a 25 minút od veže Burj Khalifa. Blízko sú aj nákupné centrá Dubai Marina Mall a Mall of the Emirates.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 443 rozľahlých a luxusne zariadených klimatizovaných izieb s moderným dizajnomi. Izby poskytujú výhľad na Arabský záliv alebo na mrakodrapy mesta Dubaj. Sú vybavené individuálnou klimatizáciou, LCD TV, telefónom, minibaro, vlastným sociálnym zariadením a Wi-Fi (zadarmo).
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel má 35 poschodí, 24-hodinovú recepciu, Spa, fitnes centrum, nákupnú arkádu, business centrum, bazén pre dospelých aj pre deti a Wi-Fi zadarmo v spoločných priestoroch.
   
 • Možnosti stravovania
  V hoteli je hlavná reštaurácia, 5 špecializovaných reštaurácií (americká, steak house, orientálna, stredozemná, talianska) a 3 bary. Možnosti stravovania zahŕňajú raňajky alebo polpenziu, pričom jedlá sú podávané formou bufetu.
   
 • Pláž
  Hotel leží priamo na piesočnatej pláži Jumeirah s prírodným jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky, plážové osušky zadarmo a plážový bar.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádzajú obľúbené nákupné centrá Dubai Marina Mall a Mall of Emirates, ako aj rôzne zábavné parky ako Legoland, Motiongate, Bollywood a IMG Worlds.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 40 km
  Centra mesta: 25km 
  Nákupých možností: 2km
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2644 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania