Všeobecný popis hotela RIU Hotel Dubai:
 

 • O hoteli
  Hotel RIU Dubai, patriaci do siete Riu Hotels, sa môže pochváliť vynikajúcou polohou na umelo vytvorenom ostrove Deira Islands. Leží pri nádhernej 1,5 km dlhej piesočnatej pláži ideálnej pre relax a prechádzky. Návštevníci ocenia vodný park, dennú aj večernú zábavu, čo zaručuje nezabudnuteľnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na umelo vytvorenom ostrove s názvom Deira Islands, pričom je situovaný pri nádhernej 1,5 km dlhej piesočnatej pláži, ideálnej na relax a prechádzky.
   
 • Ubytovanie
  Ponúka komfortné dvojlôžkové izby s vybavením ako kúpeľňa, trezor, sušič vlasov, klimatizácia, minibar, a balkón. Pri obsadenosti rôznymi kombináciami dospelých a detí sú k dispozícii aj izby s king size posteľou a rozkladacím gaučom alebo s dvoma queen size posteľami.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel je vybavený modernými zariadeniami vrátane viacerých reštaurácií, barov, bazénov, vodného parku, SPA centra, fitnes centra, konferenčnej miestnosti a detského klubu. K dispozícii je Wi-Fi pripojenie.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovacie možnosti zahŕňajú all-inclusive službu s bufetovými raňajkami, obedom, večerou a možnosťou vychutnať si taliansku, libanonskú a ázijskú kuchyňu. Bary poskytujú nealkoholické nápoje a miestne aj importované alkoholické nápoje.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je plne vybavená ležadlami a slnečníkmi zadarmo. Na pláži sa nachádza aj bar, kde si môžu hostia vychutnať občerstvenie.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sú nákupné možnosti, centrum mesta a iné atrakcie, ktoré sú dostupné v krátkom časovom intervale od hotela.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Hotel sa nachádza priamo pri pláži
  Letiska: 11 km od Dubajského letiska
  Centra mesta: 15 km
  Nákupných možností: 2 km
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1597 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2475 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7946 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7361 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1712 videní | 5 minúty čítania