Všeobecný popis hotela Mövenpick Hotel & Apartments Bur Dubai:

 

 • O hoteli
  Mövenpick Hotel & Apartments Bur Dubai je luxusný päťhviezdičkový hotel, ktorý príjemne spája komfort, štýl a pohodlie, čím poskytuje hosťom nezabudnuteľný zážitok. Hotel ponúka rozsiahly výber izieb a apartmánov, ideálnych pre obchodných cestujúcich, dovolenkárov aj rodiny hľadajúce prestížne ubytovanie v srdci Dubaja.
   
 • Poloha
  Nachádza sa v Oud Metha, centrálnej obchodnej štvrti v Bur Dubai, hotel je strategicky umiestnený blízko kľúčových komerčných oblastí, nákupných centier a atrakcií. Je ideálne umiestnený pre tých, ktorí chcú preskúmať Dubai Frame, Gold Souk a ďalšie významné pamiatky.
   
 • Ubytovanie
  Hostia sa môžu ubytovať v jednej z 255 luxusných izieb a suit alebo si vybrať jeden zo 57 štýlových hotelových apartmánov umiestnených v samostatnej budove. Každá izba a apartmán je navrhnutý s dôrazom na detail a dekor, vyzdobený originálnymi umeleckými dielami. Pre náročnejších hostí sú k dispozícii izby s prístupom do Executive Lounge.
   
 • Zariadenie hotela
  V Mövenpick Hotel & Apartments Bur Dubai hostia nájdu širokú škálu služieb vrátane strešného bazéna s nádherným výhľadom na mesto, SPA centra, fitness, salónu krásy a galérie umenia. K dispozícii je aj bezplatná Wi-Fi sieť, čo zabezpečí, že hostia zostanú počas pobytu pripojení.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovacie možnosti v hoteli sú rôznorodé a zahŕňajú hlavnú reštauráciu, reštauráciu a la carte s indickou kuchyňou, športový bar a bar pri bazéne. Hostia si môžu vybrať z viacerých stravovacích plánov vrátane bufetových raňajok, polpenzie alebo all inclusive balíčka s neobmedzeným množstvom nápojov a občerstvenia.
   
 • Pláž
  Hostia si môžu užiť slnečné dni na piesočnatej verejnej pláži La Mer Beach, na ktorú hotel zabezpečuje bezplatný shuttle bus. 
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza niekoľko hlavných atrakcií, vrátane Dubai Frame, Gold Souk a Jumeirah Mosque. Táto oblasť je ideálna pre tých, ktorí majú záujem o kultúru, nakupovanie a preskúmanie dubajského života.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 8 km
  Letiska: 10 km Dubaj, 106 km Ras Al Khaimah
  Centra mesta: 8.5 km
  Nákupných možností: 2km
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2683 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7575 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1922 videní | 5 minúty čítania