Všeobecný popis hotela Hyde Dubai Business Bay:

 

 • O hoteli
  Hyde Hotel Dubai Business Bay predstavuje prvý medzinárodný pokus značky Hyde Hotels, ktorá je známa svojim lifestylovým a hravým prístupom. Hotel je situovaný v pulzujúcom centre Dubaja, kde je vytvorená jedinečná synergia medzi luxusnými službami a dizajnovým estetickým vyhotovením, pričom je ideálnou voľbou pre páry, obchodných cestujúcich a návštevníkov hľadajúcich nezabudnuteľný zážitok v krásach Dubaja. 
   
 • Poloha
  Tento štýlový hotel sa nachádza len kúsok od fontány Dubaj s neopakovateľným výhľadom na Burj Khalifa, umiestnený v centre mesta len 1,5 km od slávneho centra Dubai Mall.
   
 • Ubytovanie
  Všetky moderné izby v hoteli poskytujú hosťom pohľad na mestský ruch a sú vybavené balkónom, klimatizáciou, satelitnou televíziou, bezplatným Wi-Fi pripojením, minibarom a kúpeľňou so sušičom vlasov, WC, županom a papučami. Hosťom je tiež k dispozícii set na prípravu kávy a čaju. Deluxe izby sú priestrannejšie s 33 m², zatiaľ čo Premium izby ponúkajú ešte viac miesta s veľkosťou 48 m².
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel Hyde sa pýši vstupnou halou s recepciou, Wi-Fi zdarma, bazénom, štyrmi reštauráciami a barmi, wellness centrom, fitnescentrom, salónom krásy a konferenčnými miestnosťami pre obchodné stretnutia alebo eventy.
   
 • Možnosti stravovania
  Hosťom sú k dispozícii raňajky podávané formou bufetu, a pre tých, ktorí si zvolia polpenziu, aj večere bufetového typu. Kulinársky zážitok je v hoteli na prvom mieste a stravovacie možnosti sú navrhnuté tak, aby zodpovedali i tým najnáročnejším gurmánskym požiadavkám.
   
 • Pláž
  Najbližšia pláž Jumeirah Beach je od hotela vzdialená približne 13 km a ponúka ležadlá a slnečníky za poplatok. Na pláži je zároveň zriadený bar, kde si môžete vychutnať občerstvenie priamo pri mori.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka bohaté nákupné možnosti, kde návštevníci môžu objavovať rozličné obchody a trhy. Pre milovníkov golfu je vzdialené golfové ihrisko len 3 km od hotela.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 13 km
  Letiska: 16 km (Dubaj)
  Centra: 6 km (Dubai Mall)
  Nákupných možnostií: v okolí
  Golfového ihriska: 3 km
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2298 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7823 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania