Všeobecný popis hotela Hilton Dubai Palm Jumeirah:

 

 • O hoteli
  Plážový hotel Hilton Dubai Palm Jumeirah je ideálnym miestom pre novomanželov na svadobnej ceste, ale taktiež pre jednotlivcov alebo rodiny s deťmi. Tento luxusný rezort sa môže pochváliť úchvatným výhľadom na Arabský záliv a trblietavú panorámu Dubajského prístavu. Umiestnený na exkluzívnom ostrove Palm Jumeirah, poskytuje prístup k súkromnej pláži, SPA a bazénu s výhľadom na oceán.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na pláži Palm West na Palm Jumeirah, pri vstupe na polostrov, čo umožňuje jednoduchý prístup do centra Dubaja. Promenáda The Walk at JBR je vzdialená 3,4 km a aquapark Aquaventure Waterpark 4 km.
   
 • Ubytovanie
  Izby sú moderne zariadené, s možnosťou výberu medzi King/Queen posteľou alebo dvoma samostatnými lôžkami. Každá izba má balkón, Wi-Fi, trezor, kávovar, klimatizáciu a kúpeľňu s vaňou a sprchou. Niektoré izby majú nádherný výhľad na more.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, lobby lounge, 3 reštauráciami, 4 barmi, bazénom a detským bazénom, detským klubom, ihriskom, kaderníckym salónom, spa centrom, fitness centrom a obchodom so suvenírmi.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využiť raňajky formou bufetu alebo polpenziu zahŕňajúcu raňajky a večere. Hotel ponúka taliansku, medzinárodnú a latinskoamerickú kuchyňu.
   
 • Pláž
  Súkromná piesočnatá pláž s ležadlami a slnečníkmi zadarmo sa nachádza v blízkosti hotela. Pre osvieženie je k dispozícii bar na pláži.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza diskotéka, množstvo barov a reštaurácií, ako aj wellness centrum eforea. Hotel je blízko zastávky mestskej dopravy, ktorá poskytuje dobré spojenie k hotelu Atlantis a zábavnému parku Aquaventure.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 33 km (Dubai)
  Centra: cca 25 km (Dubai Mall / Burj Khalifa)
  Nákupných možností: v hoteli / 4 km
  Turistického centra: 15 km
  Golfového ihriska: 7 km
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1597 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2475 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7946 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7361 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1712 videní | 5 minúty čítania