Všeobecný popis hotela Habtoor Grand Beach Resort & Spa:

 

 • O hoteli
  Luxusný hotel Habtoor Grand Beach Resort & Spa, situovaný pri krásnej piesočnatej pláži Jumeirah, sa pýši vynikajúcimi službami a moderným zázemím. Tento obľúbený rezort je ideálnym miestom pre relaxáciu na pláži, pri bazénoch či v rámci športových a wellness aktivít. Rezortu dominujú dve veže, ktoré sú obklopené starostlivo udržiavanou zeleňou, poskytujúc tak luxusné ubytovanie a výhľad na more či okolie.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný na pokojnom mieste v blízkosti jachtového prístavu. Svojou polohou pri piesčitej pláži Jumeirah a v blízkosti vyhlásenej oblasti JBR poskytuje hosťom príležitosť na poznávanie architektonických zaujímavostí a prírodných krás v okolí.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka luxusne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky. Súčasťou izieb sú sociálne zariadenie, klimatizácia, satelitná TV, minibar a trezor. Hostia majú možnosť ubytovania v izbách s rôznym výhľadom - na more, záhradu, bazén alebo okolie.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje priestrannou vstupnou halou s recepciou, hlavnou reštauráciou, a la carte reštauráciami, barmi, bazénmi, infinity bazénom, detským bazénom, toboganom, Spa centrom, fitness, squashovými kurtami, vodnými športami a Wi-Fi zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Klientom sú k dispozícii raňajky podávané formou bufetu a polpenzia zahŕňajúca raňajky a večere. Hotel ponúka aj niekoľko a la carte reštaurácií s rozmanitou kuchyňou a bary.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri dlhej piesočnatej pláži Jumeirah s pozvoľným vstupom do mora. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky a služby plážového baru.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza oblasť JBR, kde môžete nájsť reštaurácie, bary, kluby a najväčšie ruské koleso na svete Ain Dubai. Tiež sú tu nákupné možnosti a zábava v blízkosti jachtového prístavu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 30 km (Dubaj), 130 km (Ras Al Khaimah)
  Centra: 25 km (Downtown)
  Nákupných možností: 200 m (JBR, Dubai Marina)

 


 

Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania