Všeobecný popis hotela Grand Hyatt Dubai:

 

 • O hoteli
  Grand Hyatt Dubai ponúka svojim hosťom  luxus a pohodlie. Vďaka 682 luxusným izbám a 38 suitám, ktoré sú rozprestreté na ploche od 39 do 264 štvorcových metrov, predstavuje tento hotel ideálne miesto pre hostí hľadajúcich prvotriedne ubytovanie. S jeho rozmanitými jedálenskými možnosťami a ocenenými reštauráciami je hotel neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho putovania po Dubaji.
   
 • Poloha
  Hotel sa môže pýšiť svojou strategickou polohou pri historickej zátoke Dubai Creek a poskytuje jedinečný výhľad na oslnivú siluetu mesta Dubaj. Nachádza sa v časti Bur Dubai a je obklopený bujnou zeleňou, čo hosťom ponúka dokonalú oázu pokoja.
   
 • Ubytovanie
  Každá izba v Grand Hyatt Dubai je vybavená moderným zariadením vrátane klimatizácie, telefónu, satelitnej televízie, trezoru a minibaru. Hosťom sú navyše k dispozícii šľapky, župan, žehlička s doskou a príslušenstvo pre prípravu kávy a čaju. Bezplatné Wi-Fi pripojenie je samozrejmosťou vo všetkých izbách a verejných priestoroch hotela.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotelový komplex má k dispozícii 13 reštaurácií a barov, kde sa podáva široká škála medzinárodných kuchýň od talianskej až po ázijskú. Okrem toho ponúka tri vonkajšie bazény s regulovanou teplotou, vrátane jedného z najväčších rekreačných bazénov v meste a zatieneného bazéna pre batoľatá. Vnútorný bazén s teplotne regulovanou vodou a podvodnými hudobnými reproduktormi zaručuje zážitok z plávania po celý rok. Detský klub, SPA centrum, obchody a fitnes centrum spolu s konferenčnými miestnosťami sú ďalšie zariadenia, ktoré hotel ponúka pre voľnočasové i obchodné aktivity.
   
 • Možnosti stravovania
  Raňajky sú podávané formou bufetu, zatiaľ čo hosťom, ktorí si vyberú polpenziu, sú ponúkané večere formou menu, vrátane výberu ľahkých alkoholických nápojov a džúsov. 
   
 • Pláž
  Grand Hyatt Dubai umožňuje svojim hosťom prístup na verejnú pláž vzdialenú 10 km, kde je možné si za poplatok prenajať ležadlá a slnečníky. Pre pohodlie hostí je zavedená doprava na pláž Kite beach prostredníctvom shuttle busu. Na pláži nechýba bar, kde si môžete vychutnať osviežujúce nápoje priamo pri mori.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sú rozličné nákupné možnosti, bary a reštaurácie, ktoré sú prístupné pešo, čo zaručuje zábavu a relaxáciu len pár krokov od ubytovania. Zároveň hotel poskytuje mnohé možnosti pre skúmanie miestnych atrakcií.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 10 km (s možnosťou využitia shuttle busu)
  Letiska: 6 km (Dubaj), 105 km (Ras Al Khaimah)
  Centra mesta: 10 km
  Nákupných možností: 0 m (v mieste)
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1348 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2045 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7683 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 7038 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1463 videní | 5 minúty čítania