Všeobecný popis hotela Centara Mirage Beach Resort Dubai:

 

 • O hoteli
  Centara Mirage Beach Resort Dubai je fascinujúci hotelový komplex s tematikou inšpirovanou mystickými thajskými a arabskými dobrodružstvami. Nachádza sa v rozvíjajúcej sa oblasti Deira Islands, asi 40 minút jazdy od centra Dubaja, a je výnimočný svojím rozsiahlym vodným parkom s tobogánmi a lenivou riekou, ktorá sa vinie okolo celého komplexu. Je to vynikajúca voľba pre rodinnú dovolenku alebo romanticku vo dvojici.
   
 • Poloha
  Rezort je situovaný v novovybudovanej časti Deira Island, priamo na nádhernej dlhej piesočnatej pláži, čo zaručuje krásny výhľad na okolitú krajinu.
   
 • Ubytovanie
  Izby v hoteli sú navrhnuté s ohľadom na rodinnú zábavu a komfort, vrátane klimatizácie, telefónu, televízie, bezplatného Wi-Fi pripojenia, trezoru, minibaru a balkóna alebo terasy, s možnosťou ubytovania vo viacerých typoch izieb vrátane rodinných izieb s dvojposteľami.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, štyri reštaurácie a la carte, snack bar pri bazéne, lobby bar, bar na pláži a Wi-Fi zadarmo. Nájdete tu aj bazén, detský bazén, vodný park, detský klub, detské ihrisko, SPA centrum, fitness a zmenáreň.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využívať raňajky formou bufetu, polpenziu zahŕňajúcu raňajky a večere alebo all inclusive ponuku s neobmedzeným množstvom rozlievaných nealkoholických a vybraných alkoholických nápojov miestnej výroby.
   
 • Pláž
  Pláž je piesočnatá s dostupnosťou ležadiel, slnečníkov a plážových osušiek zadarmo. Pri pláži je tiež bar, kde si môžu hostia vychutnať občerstvenie priamo pri mori.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza rozvíjajúca sa infraštruktúra s blízkymi obchodnými možnosťami ako Gold Souk a Spice Souk.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 13 km od Dubaja, 105 km od Ras Al Khaimah
  Centra: 19 km
  Nákupných možností: 8 km (Gold Souk a Spice Souk)
   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania