Všeobecný popis hotela Ajman Hotel:

 

 • O hoteli
  Hotel Ajman predstavuje vrchol luxusu a pohodlia s jeho širokou ponukou služieb a priestrannými, dobre vybavenými izbami a suitami, ktoré poskytujú nezabudnuteľný výhľad na Perzský záliv a krásne upravené palmové záhrady.
   
 • Poloha
  Hotel sa teší vyhľadávanej polohe na súkromnej pláži v emiráte Ajman, kde je k dispozícii najdlhší plážový úsek v regióne. Je umiestnený na pokojnom mieste, ideálnom pre odpočinkovú dovolenku.
   
 • Ubytovanie
  Každá izba je elegantne zariadená v tradičnom arabskom štýle, vybavená moderným zariadením ako klimatizácia, satelitná televízia, bezplatné Wi-Fi pripojenie, minibar a súkromná kúpeľňa. Balkóny ponúkajú relaxačný výhľad na more alebo záhradu.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou a à la carte reštauráciami, barmi, bazénmi s bezplatnými ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami, wellness centrom, nákupnou galériou, kaderníctvom, konferenčným centrom, detským klubom a ihriskom, pričom hostia majú k dispozícii aj bezplatné Wi-Fi sieť.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia si môžu vychutnať raňajky formou bufetu, možnosť polpenzie alebo all-inclusive balík s neobmedzeným množstvom nápojov a ľahkým občerstvením počas dňa, pričom večer je požadované formálne oblečenie.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši priľahlou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora, kde sú pre hostí k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo, ako aj plážový bar pre osvieženie.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza promenáda Ajman Marina s reštauráciami, obchodmi a kaviarňami, čo dodáva miestu živý charakter a ponúka možnosti pre trávenie voľného času mimo hotelového areálu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 35 km
  Centra: 5 km
  Nákupných možností: 5 km
  Atrakcie: Ajman Marina promenáda v bezprostrednej blízkosti hotela

 


 

Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1561 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2444 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7921 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7332 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1683 videní | 5 minúty čítania