Všeobecný popis hotela Rixos Premium Saadiyat Island:

 

 • O hoteli
  Hotel Rixos Saadiyat Island je nový luxusný päťhviezdičkový rezort inšpirovaný tradičnou arabskou architektúrou. S jeho nádvoriami, parkmi a interiérom pripomínajúcim palác miestnych šejkov, ponúka kvalitné služby a veľký priestor pre náročných klientov aj rodiny s deťmi. Hotel sa pýši bazénom s umelými vlnami, súkromnou plážou a exkluzívnou polohou.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na ostrove Saadiyat v chránenej prírodnej oblasti, v blízkosti golfového ihriska Saadiyat Beach Golf Club a ikonického Louvre Abu Dhabi. Je vzdialený 25 minút od mešity Sheikh Zayed a 17 minút od Ferrari World a Yas Waterworld.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 366 priestranných klimatizovaných izieb, ktoré sú luxusne a štýlovo zariadené. Izby sú dekorované v príjemných farbách s výhľadom na záliv, do záhrady alebo okolia hotela a sú vybavené moderným zariadením vrátane Wi-Fi.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort kombinuje štýl starých honosných arabských palácov a stredomorský štýl. Má rozľahlé otvorené priestranstvá, zelené plochy, vodné nádrže, luxusnú vstupnú lobby, konferenčné miestnosti, fitnes centrum, spa s rôznymi procedúrami, jacuzzi, salón krásy, nákupnú arkádu, bazény a bezplatné Wi-Fi pripojenie.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka Ultra All Inclusive službu, vrátane raňajok, obedov a večerí formou bufetu či menu, ako aj rôznych snackov a nápojov počas dňa.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri piesočnatej súkromnej pláži, kde sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza centrum mesta, nákupné možnosti a rôzne turistické atrakcie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (priamo pri pláži)
  Letiska: 149 km (Dubaj)
  Centra mesta: 16 km
  Nákupných možností: v hoteli / 7 km
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1116 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1664 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7489 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6465 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1225 videní | 5 minúty čítania