Všeobecný popis hotela Acapulco Beach:  

 

 • O hoteli
  Acapulco Beach hotel predstavuje nádherný komplex, ktorý zahŕňa hlavnú budovu, dve časti Pine Court a rozsiahlu záhradu plnú exotických kvetov a kríkov. Jeho vybavenie je špičkové, s atrakciami ako obrovský aquapark, luxusné cabanas s privátnym servisom, bazénový komplex, vrátane Infinity bazéna pre dospelých, detského bazéna, a množstva športových a relaxačných možností. Hotel teda ponúka ideálnu kombináciu relaxácie, zábavy a kultúrneho poznávania v nádhernom prostredí severného Cyprusu.   
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza 8 km od Kyrenie s malebným prístavom, priamo na krásnej piesočnatej pláži. Nákupné možnosti, zábava a poznávacie výlety sú dostupné priamo v hoteli alebo v Kyrenii. Medzinárodné letisko Ercan v Lefkose je vzdialené 40 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka elegantne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou prísteliek, vybavené vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, trezorom, setom na prípravu kávy a čaju, SAT TV, telefónom, minibarom a wifi pripojením. Každá izba má balkón s posedením.
   
 • Zariadenie hotela
  Okrem útulných izieb hotel ponúka vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu s terasou, lobby bar, plážový bar, Sea Side bar, Aqua bar pri bazéne, La Femme Lounge Bar, a'la carte reštaurácie, lunapark, turecké kúpele, wellness, fitnes, minimarket, kaderníctvo, amfiteáter, tenisové kurty, basketbalové ihrisko, plážový volejbal, stolný tenis, šipky, biliard a kasíno.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka stravovanie formou all inclusive, vrátane raňajok, obedov a večerí servírovaných formou švédskych stolov. K dispozícii sú lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje.
   
 • Pláž
  Krásna dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza priamo pred rezortom. Klientom sú k dispozícii ležadlá, slnečníky zadarmo a široká ponuka vodných športov. Pláž je vyhľadávaná pre svoju krásu a kvalitu, poskytuje ideálne miesto pre relaxáciu a zábavu.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka bohaté možnosti na nákupy, zábavu a poznávanie kultúry. V blízkosti sú taverny, obchody, vodné športy na pláži, zastávka miestnej dopravy, ovocný trh, požičovňa áut a motocyklov, parky a kaviarne. Hostia môžu tiež navštíviť historické pamiatky a prírodné krásy v okolí, ako sú Kyrenia, Famagusta, Nicosia, Limassol a pohorie Troodos.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri hoteli
  Letiska v Larnake: cca 80 km
  Mestečka Kyrenia: 8 km
  Medzinárodného letiska Ercan: 40 km
   
Lokalita

Severný Cyprus

Severný Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Severnú časť ostrova obývajú Turci, teda oficiálne nazývaná Severocyperská turecká republika. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Severný Cyprus je charakteristický dlhými zlatistými piesočnatými plážami lemujúce pobrežie niekoľko kilometrov. Najznámejšie lokality Severného Cypru sú zátoka Famagusta Bay, či letovisko Bafra a Kyrenia.

Bafra

Novovznikajúce letisko charakteristické luxusnými rezortmi s jednou z najkrajších pláží na ostrove. Geograficky sa nachádza na východnom výbežku Severného Cypru. Pláže lemuje nádherné krištáľové more. Najznámejšia a najvyhľadávanejšia je pláž Golden Beach. Scenériu tejto pláže dotvárajú piesočnaté duny. Pri troche šťastia môžete vo vode natrafiť na korytnačky.  Z mora vyliezajú v letných mesiacoch na pláž, kde kladú vajíčka.

Famagusta

Prístavné mesto s kotviacimi výletnými loďami. Charakteristikou tohto miesta je mestské opevnenie zachované do dnešnej doby. V minulosti bolo toto letovisko vyhláseným dovolenkovým miestom filmových hviezd. Z toho dôvodu prezývané Monte Carlo Cypru. 

Kyrenia

Toto prístavné mesto sa pýši pohorím Pentadaktylos, v preklade “5 prstov”. 5 pahorkov pripomína 5 prstov na ruke. Toto letovisko dýcha architektúrou z histórie viac ako 1300 rokov. Nachádza sa tu aj Múzeum lodných vrakov. Kyrenia je charakteristická širokými dlhými plážami so zlatistým jemným pieskom.

Mena:TRY - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Poloprezidentská republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Severný Cyprus

3
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1561 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2444 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7919 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7332 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1683 videní | 5 minúty čítania