Všeobecný popis hotela Salamis Bay Conti:

 

 • O hoteli
  Hotelový komplex Salamis Bay Conti pozostáva z hlavnej budovy, vedľajšej budovy a záhradných viliek, ktoré sa nachádzajú v príjemnom prostredí oblasti Famagusta na východnej časti ostrova. Je situovaný pri krásnej piesočnatej pláži. Hotel je ideálny pre široké spektrum klientov vrátane rodín s deťmi, ktoré ocenia malý hotelový aquapark. Príjemné a pokojné prostredie komplexu spolu so širokou škálou ponúkaných aktivít a služieb na vysokej úrovni zaručujú ničím nerušenú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v kľudnej oblasti, asi 8 km od letoviska Famagusta. Bezprostredne pri hoteli sa rozkladá piesočná pláž. V blízkosti sú archeologické náleziská Salamis, starý amfiteáter a kostol Saint Barnabas. Letisko je vzdialené cca 60 minút jazdy.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka ubytovanie v izbách situovaných v hlavnej a vedľajšej budove, ako aj v záhradných bungalovoch. Vybavenie izieb zahŕňa individuálne ovládanú klimatizáciu, TV, Wi-Fi zadarmo, minibar, vlastné sociálne zariadenie a balkón alebo terasu. V niektorých izbách je možné využiť až dve prístelky.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotelový komplex zahŕňa recepciu, hlavnú a à la carte reštaurácie, bary (vrátane baru na pláži), Wi-Fi v lobby zadarmo, minimarket, kaderníctvo, salón krásy, kasíno, obchod s oblečením a bižutériou, bazény, vnútorný bazén, malý aquapark, detský bazén a viac.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovanie v hoteli je poskytované formou ULTRA All Inclusive, ktoré zahŕňa bufetové raňajky, neskoré raňajky, obed a večeru, ľahké občerstvenie, zmrzlinu a výber nealkoholických a alkoholických nápojov miestnej výroby. Možnosť využiť ľahké občerstvenie aj v plážovom klube.
   
 • Pláž
  Hotel je situovaný priamo pri krásnej piesočnatej pláži, kde sa nachádzajú ležadlá, slnečníky a osušky zadarmo. V období 1.11.-31.3. je plážový bar uzavretý. Pre návštevníkov sú k dispozícii rôzne vodné športy za poplatok.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí vrátane historických pamiatok ako sú archeologické náleziská Salamis, starý amfiteáter a kostol Saint Barnabas. Nákupné možnosti a centrum mesta Famagusta sú vzdialené 11 km.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (hotel priamo pri pláži)
  Letiska: 48 km (Ercan), 70 km (Larnaka)
  Centra mesta: 11 km
  Nákupných možností: 11 km   
Lokalita

Severný Cyprus

Severný Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Severnú časť ostrova obývajú Turci, teda oficiálne nazývaná Severocyperská turecká republika. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Severný Cyprus je charakteristický dlhými zlatistými piesočnatými plážami lemujúce pobrežie niekoľko kilometrov. Najznámejšie lokality Severného Cypru sú zátoka Famagusta Bay, či letovisko Bafra a Kyrenia.

Bafra

Novovznikajúce letisko charakteristické luxusnými rezortmi s jednou z najkrajších pláží na ostrove. Geograficky sa nachádza na východnom výbežku Severného Cypru. Pláže lemuje nádherné krištáľové more. Najznámejšia a najvyhľadávanejšia je pláž Golden Beach. Scenériu tejto pláže dotvárajú piesočnaté duny. Pri troche šťastia môžete vo vode natrafiť na korytnačky.  Z mora vyliezajú v letných mesiacoch na pláž, kde kladú vajíčka.

Famagusta

Prístavné mesto s kotviacimi výletnými loďami. Charakteristikou tohto miesta je mestské opevnenie zachované do dnešnej doby. V minulosti bolo toto letovisko vyhláseným dovolenkovým miestom filmových hviezd. Z toho dôvodu prezývané Monte Carlo Cypru. 

Kyrenia

Toto prístavné mesto sa pýši pohorím Pentadaktylos, v preklade “5 prstov”. 5 pahorkov pripomína 5 prstov na ruke. Toto letovisko dýcha architektúrou z histórie viac ako 1300 rokov. Nachádza sa tu aj Múzeum lodných vrakov. Kyrenia je charakteristická širokými dlhými plážami so zlatistým jemným pieskom.

Mena:TRY - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Poloprezidentská republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Severný Cyprus

3
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania