Všeobecný popis hotela Arkin Resort Iskele:

 

 • O hoteli
  Hotel  Arkin Resort Iskele otvorený v roku 2022, ponúka exkluzívne ubytovanie kombinujúce komfort a eleganciu. Každá izba je navrhnutá tak, aby poskytovala nezabudnuteľný výhľad na blankytne modré more alebo nádhernú zelenú krajinu. Hotel je ideálny pre klientelu všetkých vekových kategórií, zaručuje ničím nerušenú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v oblasti Yeni Iskele na západnom pobreží Severného Cypru. Vynikajúca poloha hotela ponúka možnosť výletov k historickým pamiatkam ako je antické mesto Salamis, hrad Kantara a Kláštor sv. Barnabáša. Hotel je situovaný 20 km od Famagusty a ponúka jedinečný pohľad na Varoshi, mesto duchov. Letisko v Larnace je vzdialené 55 minút jazdy.
   
 • Ubytovanie
  Hotel poskytuje rôzne typy izieb vrátane štandardných izieb s možnosťou dvoch prísteliek a rodinných izieb. Každá izba je vybavená balkónom, klimatizáciou, LED TV, vysokorychlostnou Wi-Fi, minibarom a kúpeľňou. V ponuke sú aj izby s výhľadom na more za príplatok.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli hostia nájdu vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, lobby bar, snack bar, 2 tematické reštaurácie, patisserie, bary, kasino, vonkajší bazén, bazén pre deti, aquapark, SPA a Wellness centrum, mini klub a obchod. Pre športové aktivity je k dispozícii mini futbal, basketbal a tenisový kurt. Hotel poskytuje Wi-Fi zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka službu ULTRA ALL INCLUSIVE, ktorá zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, občerstvenie počas dňa, kávu, čaj a zákusky, a neobmedzené množstvo nealkoholických a alkoholických nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši súkromnou, kilometer dlhou, zlatou, piesočnou plážou. Na pláži sú k dispozícii slnečníky, ležadlá, osušky zadarmo a možnosť potápania. Pre návštevníkov je k dispozícii aj bar na pláži.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza množstvo turistických atrakcií vrátane antického mesta Salamis, křižiackeho hradu Kantara a Kláštora sv. Barnabáša. Famagusta, len 20 km od hotela, ponúka unikátny pohľad na mesto duchov Varoshi.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Priamo pri hoteli
  Letiska Larnaca: 75 km
  Letiska Ercan: 50 km
  Famagusty: 20 km
  Antického mesta Salamis a Kláštora sv. Barnabáša: Krátka vzdialenosť
  Mesta duchov Varoshi: 20 km      
Lokalita

Severný Cyprus

Severný Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Severnú časť ostrova obývajú Turci, teda oficiálne nazývaná Severocyperská turecká republika. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Severný Cyprus je charakteristický dlhými zlatistými piesočnatými plážami lemujúce pobrežie niekoľko kilometrov. Najznámejšie lokality Severného Cypru sú zátoka Famagusta Bay, či letovisko Bafra a Kyrenia.

Bafra

Novovznikajúce letisko charakteristické luxusnými rezortmi s jednou z najkrajších pláží na ostrove. Geograficky sa nachádza na východnom výbežku Severného Cypru. Pláže lemuje nádherné krištáľové more. Najznámejšia a najvyhľadávanejšia je pláž Golden Beach. Scenériu tejto pláže dotvárajú piesočnaté duny. Pri troche šťastia môžete vo vode natrafiť na korytnačky.  Z mora vyliezajú v letných mesiacoch na pláž, kde kladú vajíčka.

Famagusta

Prístavné mesto s kotviacimi výletnými loďami. Charakteristikou tohto miesta je mestské opevnenie zachované do dnešnej doby. V minulosti bolo toto letovisko vyhláseným dovolenkovým miestom filmových hviezd. Z toho dôvodu prezývané Monte Carlo Cypru. 

Kyrenia

Toto prístavné mesto sa pýši pohorím Pentadaktylos, v preklade “5 prstov”. 5 pahorkov pripomína 5 prstov na ruke. Toto letovisko dýcha architektúrou z histórie viac ako 1300 rokov. Nachádza sa tu aj Múzeum lodných vrakov. Kyrenia je charakteristická širokými dlhými plážami so zlatistým jemným pieskom.

Mena:TRY - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Poloprezidentská republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Severný Cyprus

3
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1561 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2444 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7918 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7331 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1683 videní | 5 minúty čítania