Všeobecný popis hotela Noah´s Ark Deluxe Hotel & Spa: 

 

 • O hoteli
  Noah´s Ark Deluxe Hotel & SPA 5* je exkluzívny rodinný hotel, ktorý vyniká svojou originálnou architektúrou pripomínajúcou legendárnu Noemovu archu. Je postavený v nádhernom prírodnom prostredí, priamo pri pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Hotel je ideálnym miestom pre rodiny hľadajúce komfort, relax a rozmanité aktivity.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v novej oblasti Bafra, približne 45 km od letoviska Famagusta a 65 km od letiska v hlavnom meste Lefkosa. Priamo pred hotelom sa rozprestiera 1350 metrov dlhá piesočná pláž, poskytujúca pohodlný prístup do mora.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka dvojlôžkové izby s možnosťou 1-2 prísteliek, vybavené kúpeľňou s WC, sprchovacím kútom alebo vaňou, sušičom na vlasy, klimatizáciou, telefónom, bezplatným Wi-Fi pripojením, TV, trezorom, minibarom, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, a balkónom alebo terasou. Dostupné sú aj rodinné izby.
   
 • Zariadenie hotela
  Noah´s Ark Deluxe Hotel & SPA 5* disponuje bohatým vybavením vrátane hlavnej reštaurácie, reštaurácie na pláži, à la carte reštaurácie, 8 barov, minimarketu, bezplatného Wi-Fi pripojenia v celom areáli, diskotéky, amfiteátru, kasína, wellness a SPA centra, 3 vonkajších bazénov, toboganov, vnútorného bazéna, miniklubu, detského ihriska, fitnescentra, plážového volejbalu, futbalového ihriska, basketbalového ihriska, 4 tenisových kurtov, stolného futbalu, stolného tenisu, šípok, biliardu, lukostreľb a boccie.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využívať program all inclusive ultra, ktorý zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetového stravovania s rozlievanými nealkoholickými a alkoholickými nápojmi miestnej výroby. Vybrané rozlievané nápoje sú k dispozícii v bare pri bazéne od 10:00 do 24:00 hod.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši krásnou dlhou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora. Hostia môžu využívať slnečníky a ležadlá zadarmo. Sú tu aj baldachýny na pláži, ktoré sú dostupné za poplatok, a plážový bar, kde si môžu hostia vychutnať osviežujúce nápoje priamo na brehu mora.
   
 • Okolie
  Okolie hotela Noah´s Ark Deluxe ponúka nádherné prírodné scenérie a je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. V blízkosti sa nachádzajú rôzne turistické atrakcie, ktoré stojí za to navštíviť, ako napríklad historické mesto Famagusta. Okrem toho, návštevníci môžu objavovať miestnu kultúru a gastronómiu v neďalekom meste Bafra.
   
 • Vzdialenosti od
  Priamo pri pláži
  4 km od mesta Bafra
  45 km od letoviska Famagusta
  65 km od letiska v hlavnom meste Lefkosa    
Lokalita

Severný Cyprus

Severný Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Severnú časť ostrova obývajú Turci, teda oficiálne nazývaná Severocyperská turecká republika. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Severný Cyprus je charakteristický dlhými zlatistými piesočnatými plážami lemujúce pobrežie niekoľko kilometrov. Najznámejšie lokality Severného Cypru sú zátoka Famagusta Bay, či letovisko Bafra a Kyrenia.

Bafra

Novovznikajúce letisko charakteristické luxusnými rezortmi s jednou z najkrajších pláží na ostrove. Geograficky sa nachádza na východnom výbežku Severného Cypru. Pláže lemuje nádherné krištáľové more. Najznámejšia a najvyhľadávanejšia je pláž Golden Beach. Scenériu tejto pláže dotvárajú piesočnaté duny. Pri troche šťastia môžete vo vode natrafiť na korytnačky.  Z mora vyliezajú v letných mesiacoch na pláž, kde kladú vajíčka.

Famagusta

Prístavné mesto s kotviacimi výletnými loďami. Charakteristikou tohto miesta je mestské opevnenie zachované do dnešnej doby. V minulosti bolo toto letovisko vyhláseným dovolenkovým miestom filmových hviezd. Z toho dôvodu prezývané Monte Carlo Cypru. 

Kyrenia

Toto prístavné mesto sa pýši pohorím Pentadaktylos, v preklade “5 prstov”. 5 pahorkov pripomína 5 prstov na ruke. Toto letovisko dýcha architektúrou z histórie viac ako 1300 rokov. Nachádza sa tu aj Múzeum lodných vrakov. Kyrenia je charakteristická širokými dlhými plážami so zlatistým jemným pieskom.

Mena:TRY - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Poloprezidentská republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Severný Cyprus

3
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1561 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2444 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7921 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7332 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1683 videní | 5 minúty čítania