Všeobecný popis hotela Limak Cyprus:

 

 • O hoteli
  Hotel Limak Cyprus, súčasť prestížnej tureckej hotovej siete Limak sa nachádza sa v obľúbenej oblasti Bafra, priamo pri krásnej piesočnatej súkromnej pláži. Hotel je ideálnym miestom pre všetky vekové kategórie, ponúka aquapark so 7 šmykľavkami, bazény a širokú škálu športových aktivít. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú luxusný pobyt, vynikajúce služby a bohaté možnosti stravovania a zábavy v krásnom prostredí severného Cypru.     
   
 • Poloha
  Hotel sa pýši svojou exkluzívnou polohou v letovisku Bafra na severnom Cypre, obklopený udržiavanou záhradou a priamo na zlatistej pobrežnej pláži. Výnimočné je aj jeho umiestnenie blízko nádherného mora, známeho svojou čistotou.
   
 • Ubytovanie
  Ponúka luxusne zariadené izby v modernom štýle s talianskymi prvkami. Každá izba je vybavená klimatizáciou, TV, telefónom, trezorom, Wi-Fi pripojením, vlastným sociálnym zariadením a minibarom. K dispozícii je aj set na prípravu čaju a kávy a balkón alebo terasa.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel má vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, 3 reštaurácie a la carte, snack bar, lobby bar, bar na pláži, bar pri bazéne, diskotéku, čajovňu, cukráreň a Wi-Fi pripojenie zadarmo. K dispozícii sú 4 bazény, aquapark, vnútorný bazén, fitness centrum, SPA, tenisový kurt, detský a teen klub, obchodná arkáda a konferenčná miestnosť.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka ultra all inclusive stravovanie, vrátane raňajok, obeda, večere a polnočnej polievky v bohatých bufetoch s neobmedzeným množstvom nápojov. K dispozícii sú aj snack bar, bar na pláži, lobby bar, bar pri bazéne, ďalšie bary, čajovňa a cukráreň.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo na piesočnatej pláži s bezplatným prístupom k ležadlám, slnečníkom a osuškám. K dispozícii je tiež plážový bar, kde si hostia môžu vychutnať osviežujúce nápoje a občerstvenie.
   
 • Okolie
  Letovisko Bafra je známe svojimi nádhernými piesočnatými plážami a krištáľovo čistým morom. Okrem plážových aktivít láka návštevníkov na kultúrne pamiatky ako kláštor Apostolos Andreas a križiacky hrad. Okolie je tiež domovom korytnačiek a ponúka bohatú stredomorskú kuchyňu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Najbližšieho letiska: 76 km (Ercan), 100 km (Larnaka)
  Nákupných možností: 0 m
   
Lokalita

Severný Cyprus

Severný Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Severnú časť ostrova obývajú Turci, teda oficiálne nazývaná Severocyperská turecká republika. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Severný Cyprus je charakteristický dlhými zlatistými piesočnatými plážami lemujúce pobrežie niekoľko kilometrov. Najznámejšie lokality Severného Cypru sú zátoka Famagusta Bay, či letovisko Bafra a Kyrenia.

Bafra

Novovznikajúce letisko charakteristické luxusnými rezortmi s jednou z najkrajších pláží na ostrove. Geograficky sa nachádza na východnom výbežku Severného Cypru. Pláže lemuje nádherné krištáľové more. Najznámejšia a najvyhľadávanejšia je pláž Golden Beach. Scenériu tejto pláže dotvárajú piesočnaté duny. Pri troche šťastia môžete vo vode natrafiť na korytnačky.  Z mora vyliezajú v letných mesiacoch na pláž, kde kladú vajíčka.

Famagusta

Prístavné mesto s kotviacimi výletnými loďami. Charakteristikou tohto miesta je mestské opevnenie zachované do dnešnej doby. V minulosti bolo toto letovisko vyhláseným dovolenkovým miestom filmových hviezd. Z toho dôvodu prezývané Monte Carlo Cypru. 

Kyrenia

Toto prístavné mesto sa pýši pohorím Pentadaktylos, v preklade “5 prstov”. 5 pahorkov pripomína 5 prstov na ruke. Toto letovisko dýcha architektúrou z histórie viac ako 1300 rokov. Nachádza sa tu aj Múzeum lodných vrakov. Kyrenia je charakteristická širokými dlhými plážami so zlatistým jemným pieskom.

Mena:TRY - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Poloprezidentská republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Severný Cyprus

3
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania