Memories Paraiso

Piesočná pláž Ležadlá a slnečníky zdarma Hotel priamo pri pláži Bar na pláži

Všeobecný popis hotela Memories Paraiso:

 

 • O hoteli:
  Hotel Memories Paraiso Beach Resort je súčasťou siete Blue Diamond Resort a nachádza sa v srdci ostrova Cayo Santa María. Tento nádherný kľúč severne od Kuby je známy svojim úsekom bielych piesočných pláží a čírej modrej vody. S jeho okien s farebnými sklenými vitrážami a tradičnými slamennými strechami hotel Memories Paraiso kombinuje bohatú kultúru Santiago de Cuba a náznaky španielskej koloniálnej architektúry, čím vytvára lákavú destináciu pre cestovateľov všetkých typov. 
  Tento 5-hviezdičkový hotel ponúka bohatý program zábavy pre deti a dospelých a je ideálny pre všetkých, ktorí hľadajú kombináciu relaxu a zábavy na nádhernom mieste.
   
 • Poloha:
  Nachádza sa na korálovom ostrove Cayo Santa María, ktorý je s pevninou spojený 46 km dlhou hrádzou. Ostrov je súčasťou súostrovia Jardines del Rey.
   
 • Ubytovanie:
  Ponúkané izby sú typu "Junior Suita", ktorá obsahuje klimatizáciu, TV/sat., telefón, trezor, minibar, žehličku s doskou, kúpeľňu s WC a sušičom vlasov, set na prípravu kávy a čaju a balkón alebo terasu. K dispozícii je aj Junior suita s výhľadom na more.
   
 • Zariadenie hotela: 
  Vstupná hala s recepciou, hlavná bufetová reštaurácia, 2 à la carte reštaurácie (stredomorská a gril), 4 bary (v lobby, pri bazéne, na pláži, divadelný bar), bazén a bazén pre deti, Wi-Fi na recepcii a v spoločných priestoroch zadarmo, parkovisko, obchod so suvenírmi, salón krásy, zmenáreň, terasa na slnenie s ležadlami a slnečníkmi, miniklub a divadlo.
   
 • Možnosti stravovania:
  Strava je v ponuke All Inclusive, ktorá zahrňuje raňajky, obed a večeru formou bufetu. Menšie občerstvenie formou snacku je dostupné 24 hodín denne. Sú k dispozícii 4 bary a 4 à la carte reštaurácie, ktoré ponúkajú stredomorskú a grilovú kuchyňu.
   
 • Pláž:
  Pláž pri hoteli je charakteristická jemným bielym pieskom. Hostia majú k dispozícii ležadlá a slnečníky zadarmo.
   
 • Okolie:
  V blízkosti hotela sa nachádzajú umelo vytvorené turistické dedinky Pueblo la Estrella a Pueblo Las Dunas, kde návštevníci môžu nájsť obchody, reštaurácie a množstvo ďalších atrakcií.
   
 • Vzdialenosti od:
  pláže: 0 m (pri pláži)
  letiska: 110 km Santa Clara, 400 km Havana
  centra: 64 km Remedios, 110 km Santa Clara
  nákupných možností: cca 500 m (Pueblo la Estrella)
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
31 °C 30 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1816 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania