Všeobecný popis hotela Iberostar Selection Ensenachos:

 

 

 • O hoteli
  Hotel Iberostar Ensenachos je jediným ubytovacím zariadením na ostrove Cayo Ensenachos. Hotel patrí do populárnej siete Iberostar a ponúka hosťom 3 km dlhé pláže s jemným bielym pieskom a krásnou vodou. V rámci komplexu môžete očakávať množstvo reštaurácií, barov, zábavných a animačných programov pre deti aj dospelých. Predstavte si malý takmer panenský ostrov s ideálnou teplotou, nádhernými plážami a vôňou čerstvo pripraveného jedla. V hoteli Iberostar Selection Ensenachos môžete zažiť všetko toto a oveľa viac, či už hľadáte rodinnú dovolenku, kľud pre dospelých alebo luxusné ubytovanie.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na ostrove Cayo Ensenachos na severe Kuby. Ostrov je spojený s pevninou hrádzou Pedraplén a susedí s ostrovom Cayo Santa María. Nachádza sa približne 105 km od mesta Santa Clara a 390 km od Havany.
   
 • Ubytovanie
  Dvojlôžkové izby (Garden Suite, Park Suite bližšie k vodnému miniparku, Rodinná izba s 2 propojenými izbami), vybavené klimatizáciou, TV/sat., telefónom, trezorom, minibarom, kúpeľňou/WC a balkónom/terasou.
   
 • Zariadenie hotela
  Vstupná hala s recepciou, hlavná a 4 à la carte reštaurácie, lobby bar, bar pri bazéne, bar na pláži, WiFi, parkovisko, obchod, detské zariadenia, bazén s ležadlami a slnečníkmi.
   
 • Možnosti stravovania
  All Inclusive: Raňajky, obed a večera formou bufetu, ľahký snack, vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje, 4 à la carte reštaurácie s rezerváciou.
   
 • Pláž
  Nádherná dlhá pláž s bielym, jemným pieskom a krištáľovo čistým morom ponúka pozvoľný vstup do vody. Ležadlá, slnečníky a uteráky sú pre hostí zdarma. Nachádza sa tu aj plážový bar. 
   
 • Okolie
  Hotel je situovaný na ostrove Cayo Ensenachos, ktorý je obklopený nádhernými bielymi plážami, čistou vodou a panenskou prírodou. V blízkosti hotela sa nachádza obec Pueblo las Dunas, kde návštevníci môžu skúsiť miestne obchodíky a kultúru. Ostrov je spojený s pevninou pomocou hrádze Pedraplén, čo umožňuje jednoduchý prístup k ďalším atrakciám na pevnine, ako sú mesto Remedios a Santa Clara. Vzdialenejšie, ale stále dosiahnuteľné na výlet, je hlavné mesto Havana s jeho historickými pamiatkami a kultúrnymi zážitkami.
   
 • Vzdialenosti od
  pláže: 200 m (v závislosti od umiestnenia izby)
  letiska: 102 km Santa Clara, 390 km Havana
  centra: 58 km Remedios, 105 km Santa Clara
  nákupných možností: 4 km (Pueblo las Dunas)
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
31 °C 30 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2645 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania