Všeobecný popis hotela Riu Palace Santa Maria: 

 

 • O hoteli
  Hotel RIU Palace Santa Maria, situovaný na idylickej bielej piesočnatej pláži na ostrove Sal, ponúka hosťom 24-hodinový all inclusive servis pre nezabudnuteľný pobyt. Výber gastronómie, zábavných programov, široká škála zariadení a vodný park Splash Water World poskytujú dokonalú kombináciu pre jedinečný zážitok.
   
 • Poloha
  Poloha hotela priamo na pláži poskytuje ideálne prostredie pre relaxačnú dovolenku. V blízkosti sú prírodné bazény Buracona, stará rybárska dedina Pedra de Lume a Palmeira, ktorá je domovom jediného prístavu na ostrove a ponúka autentický pohľad na miestny rybársky život. 
   
 • Ubytovanie
  Izby v hoteli RIU Palace Santa Maria poskytujú najvyšší komfort pre dovolenku: pohodlné postele, klimatizácia, minibar, nápojové automaty a mnoho ďalších služieb. Hotel ponúka aj izby typu Swim-up s vlastným bazénom pre ešte exkluzívnejší zážitok.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou a 4 tematickými reštauráciami, 8 barmi, 5 bazénmi vrátane detského bazéna a vodného parku Splash Water World. K dispozícii je tiež SPA centrum, Wi-Fi zadarmo, mini klub, detské ihrisko a obchod so suvenírmi.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka All inclusive služby: raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu s obsluhou, ľahké občerstvenie cez deň, káva/čaj so zákuskom popoludní a polnočné občerstvenie. K dispozícii je neobmedzené množstvo nealkoholických, miestnych alkoholických a vybraných importovaných nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo na piesočnatej pláži, s bezplatnými ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami. Na pláži sú dostupné aj vodné športy za poplatok a plážový bar.
   
 • Okolie
  Hotel je obklopený nádhernou prírodou ostrova Sal, s možnosťami návštevy prírodných bazénov, starých rybárskych dedín a jediného prístavu na ostrove.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 16 km
  Centra: 2 km
  Nákupných možností: v hoteli    
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2682 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7573 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1921 videní | 5 minúty čítania