Všeobecný popis hotela Riu Cabo Verde:

 

 • O hoteli
  Tento moderný rezort, súčasť prestížnej hotelovej siete RIU, je určený výhradne pre dospelých hostí. Nachádza sa neďaleko mestečka Santa Maria, pri nádhernom bielom piesočnatom pobreží. Hotel zaručuje vysoký štandard služieb a poskytuje ideálne prostredie pre dokonalú dovolenku. Výhodou je možnosť využitia aquaparku "Splash Water World" v sesterskom hoteli Riu Palace Santa Maria.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza priamo na krásnej piesočnatej pláži, neďaleko mestečka Santa Maria. Jeho poloha umožňuje ľahký prístup k miestnym atrakciám a zároveň poskytuje pokoj a súkromie pre hostí.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú na výber z niekoľkých typov izieb: Dvojlôžková izba, Dvojlôžková izba Grand, ktorá je priestrannejšia, a Suita s obytnou časťou. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, ventilátorom, TV, minibarom, trezorom, Wi-Fi a vlastným sociálnym zariadením.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort ponúka vstupnú halu s recepciou, hlavnú a tri a la carte reštaurácie, šesť barov vrátane plážového baru, Wi-Fi pripojenie dostupné v celom hoteli aj na pláži, diskotéku, obchod so suvenírmi, kaderníctvo, bazén s ležadlami a slnečníkmi zadarmo, ako aj vodné šmýkačky a tobogány.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel poskytuje službu All inclusive, ktorá zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel má priamy prístup k nádhernej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo, ako aj plážový bar.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza mestečko Santa Maria s možnosťami nakupovania a reštauráciami, ako aj rôzne vodné športy a atrakcie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 15 km
  Centra mesta Santa Maria: 1,5 km
  Nákupných možností: v hoteli     
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania