Všeobecný popis hotela OA Salinas Sea:

 

 • O hoteli
  Tento hotel je ideálnou voľbou pre náročnejšiu klientelu, ktorá hľadá kvalitné služby a komfort. Nachádza sa priamo pri nádhernej piesočnatej pláži a ponúka moderné a pohodlné ubytovanie, vynikajúcu stravu a je situovaný vedľa známeho hotela OA Belorizonte. Vďaka špičkovým službám a príjemnej atmosfére je tento hotel perfektným miestom pre relaxačnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v kľudnom prostredí pri krásnej piesočnatej pláži, len 5 minút chôdze od centra malebnej dedinky Santa Maria. Nákupné možnosti a zábavu je možné nájsť priamo v hoteli alebo v blízkej dedinke. Medzinárodné letisko Sal je vzdialené 20 km.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú na výber z viacerých typov izieb - od štandardných dvojlôžkových až po suity s výhľadom na more. Všetky izby sú moderne zariadené, vzdušné a ponúkajú kompletné sociálne zariadenie, klimatizáciu, TV, minibar a bezpečnostný trezor. WiFi pripojenie je dostupné za poplatok.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje priestrannou vstupnou halou s recepciou, hlavnou a a la carte reštauráciami, snack barom, troma barmi vrátane plážového, WiFi pripojením zadarmo, konferenčnou miestnosťou, bazénom, detským bazénom, vírivkou, herňou, zmenárňou a práčovňou. 
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využiť all inclusive stravovanie, ktoré zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, a neobmedzené množstvo nealkoholických a alkoholických nápojov. 
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši nádhernou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do vody. Hostia majú k dispozícii ležadlá, slnečníky a plážové osušky zadarmo. Nachádza sa tu aj reštaurácia a bar. 
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza dedinka Santa Maria s nákupnými možnosťami a zábavou. Hotel je situovaný v blízkosti rôznych atrakcií a aktivít vhodných pre celú rodinu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Letiska: 20 km
  Centra: 500 m
  Nákupných možností: v okolí hotelu      
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania