Všeobecný popis hotela OA Belorizonte: 

 

 • O hoteli
  Tento obľúbený hotelový komplex, ktorý prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a modernizáciou, pozostáva z prízemných bungalovov postavených v typickom miestnom štýle a hlavnej dvojpodlažnej budovy. Je ideálnou voľbou pre páry i rodiny s deťmi, ktorým poskytuje útulné a pohodlné prostredie. 
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na prekrásnej dlhej piesočnatej pláži, priamo pri mestečku Santa Maria. Je súčasťou renomovanej portugalskej hotelovej siete a vyniká svojou pečlivosťou v poskytovaní služieb. V pešej blízkosti hotela sa nachádza promenáda s obchodíkmi, reštauráciami, barmi a diskotékami, čo umožňuje hosťom zažiť pravú atmosféru miestneho života.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú možnosť ubytovania v rôznych typoch izieb. Ponúkajú sa bungalovy comfort s klimatizáciou, TV, chladničkou, trezorom a vlastným sociálnym zariadením, ako aj bungalovy deluxe, ktoré sú modernějšie a priestrannejšie. Pre náročnejších hostí sú k dispozícii dvojlôžkové izby deluxe v hlavnej budove, ktoré poskytujú ešte viac priestoru a moderného zariadenia.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou a grill reštauráciou, herňou, troma barmi vrátane snack baru, obchodom so suvenírmi, Wi-Fi za poplatok, kaderníctvom, a troma bazénmi, z toho jeden je detský. Pre najmenších je pripravený mini klub a detské ihrisko.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka služby All inclusive, zahŕňajúce raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, ako aj neobmedzené množstvo nápojov, vrátane miestnych alkoholických a niektorých importovaných nápojov.
   
 • Pláž
  Krásna piesočnatá pláž priamo pri hoteli je vybavená ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zadarmo. Hostia môžu využiť aj služby plážového baru v rámci All Inclusive programu.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádzajú rozmanité možnosti pre trávenie voľného času, vrátane promenády s obchodíkmi, reštauráciami a barmi, ako aj možnosti pre romantické prechádzky v mestečku Santa Maria.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 20 km
  Centra: 1 km
  Nákupných možností: v okolí    
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1832 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2709 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8155 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7599 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1955 videní | 5 minúty čítania