Všeobecný popis hotela Royal Horizon Boa Vista:  

 

 • O hoteli
  Hotel Royal Horizons Boa Vista, pýšiaci sa štvorhviezdičkovým štandardom, predstavuje idylické útočisko pre tých, ktorí hľadajú pokojnú a relaxačnú dovolenku. Hotel sa nachádza priamo pri čarovnej a širokej piesočnatej pláži Praia de Chaves na Kapverdských ostrovoch. Jeho krásna udržiavaná záhrada, obklopená nízkymi budovami, poskytuje ideálne prostredie pre pohodový odpočinok. S jeho priaznivou polohou, kvalitným ubytovaním, vynikajúcimi stravovacími možnosťami a širokou škálou aktivít a služieb je tento hotel skvelou voľbou pre páry, rodiny s deťmi aj jednotlivcov hľadajúcich nezabudnuteľnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný v Rabile, na ostrove Boa Vista, priamo na brehu známej pláže Praia de Chaves. Jeho poloha zaručuje nielen nádherný výhľad na oceán, ale aj ľahký prístup k rôznym miestnym atrakciám a aktivitám.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú na výber z pohodlne zariadených dvojlôžkových izieb a apartmánov. Každá jednotka je vybavená klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, vlastným sociálnym zariadením a balkónom alebo terasou pre maximálny komfort. Navyše, suity s výhľadom na more poskytujú pridaný luxus v podobe obývacej izby s chladničkou a kuchynkou.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou reštauráciou, dvoma a la carte reštauráciami a štyrmi barmi vrátane snack baru, disco baru, baru pri bazéne a baru na pláži. Wi-Fi je dostupná zadarmo na recepcii a v lobby bare. Pre relaxáciu sú tu dva bazény – hlavný veľký bazén s vírivkou a detskou časťou, a druhý bazén v kľudovej časti hotela, z ktorého jeden je v zime vyhrievaný. Komfort dopĺňa možnosť využitia ležadiel, slnečníkov a plážových osušiek zadarmo. Pre deti je pripravený miniklub a detské ihrisko.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka program All inclusive, ktorý zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo nealkoholických, miestnych alkoholických a vybraných importovaných nápojov. Stravovacie možnosti sú prispôsobené tak, aby vyhovovali rôznym gastronomickým preferenciám.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši priamym prístupom k širokej a dlhej piesočnatej pláži, ktorá je obľúbená pre svoj pozvoľný vstup do mora, priezračnú vodu a piesočné duny. Pre hostí sú tu pripravené ležadlá a slnečníky zadarmo, a navyše je tu aj bar na pláži pre dokonalý relax pri mori.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka rôznorodé možnosti na trávenie voľného času. Hostia môžu objavovať krásy ostrova, vrátane blízkeho centra mesta Sal Rei, alebo si užiť nákupy a kultúrne zážitky v tejto oblasti.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 3 km
  Centra mesta (Sal Rei): 10 km
  Nákupných možností (Sal Rei): 10 km
   
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania