Všeobecný popis hotela Riu Touareg:

 

 • O hoteli
  Hotel Riu Touareg je luxusný hotelový komplex, ktorý je súčasťou prestížnej hotelovej siete RIU. Tento rozsiahly komplex vás očarí svojou no stress atmosférou a 24 hodinovým ultra all inclusive servisom. Hotel je ideálnym miestom na užívanie si nezabudnuteľných chvíľ v nádhernom prostredí.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza priamo pri unikátnej pieskovej pláži, čo zaručuje krásny výhľad a prístup k moru. Letisko je vzdialené asi 35 km a hlavné mesto Sal Rei je vo vzdialenosti približne 50 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka exkluzívne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou prísteliek pre deti. Každá izba je vybavená kúpeľňou s WC, sušičom na vlasy, klimatizáciou, stropným ventilátorom, bezplatným Wi-Fi pripojením, telefónom, minichladničkou, setom na prípravu kávy a čaju, SAT TV, trezorom a balkónom alebo terasou.
   
 • Zariadenie hotela
  K dispozícii je široká škála služieb vrátane hlavnej reštaurácie s terasou, 4 á la carte reštaurácií (kapverdská, ázijská, grill, talianska), kulinárskej reštaurácie len pre dospelých, lobby baru, 6 barov, diskotéky, požičovne áut, bezplatného Wi-Fi pripojenia v celom hoteli, lekára na vyžiadanie, kaderníctva, salónu krásy, masáží, wellness a SPA centra s rôznymi procedúrami, jacuzzi, bazénov (vrátane infinity bazéna s morskou vodou a bazénov len pre dospelých), detského bazéna, detského ihriska, detského klubu, fitnescentra, tenisových kurtov, stolného tenisu, plážového volejbalu a aquagymu. Hotel tiež organizuje živé vystúpenia a animačné programy.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Riu Touareg ponúka 24-hodinový all inclusive servis, ktorý zahŕňa plnú penziu formou bufetu, alkoholické a nealkoholické nápoje (miestne aj importované), desiaty, dezerty a kávu počas celého dňa. Hostia majú možnosť využiť aj tématické reštaurácie, kde môžu ochutnať ázijskú, africkú či kapverdskú kuchyňu. Pre hostí v oddelenej časti pre dospelých "Santa Monica" je navyše k dispozícii doplňovaný minibar a dávkovač na likéry.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši nádhernou širokou plážou s jemným bielym pieskom. Hostia majú k dispozícii bezplatný plážový servis a môžu si užívať rôzne vodné športy za poplatok. 
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nádherné pláže a možnosť výletov do blízkeho mesta Sal Rei. V areáli hotela sa nachádza aj obchod so suvenírmi a butiky, poskytujúce návštevníkom možnosť nakúpiť si suveníry a lokálne výrobky.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Priamo pri pláži
  Letiska: 35 km
  Mesta Sal Rei: 50 km      
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1324 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2004 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7657 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6901 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1432 videní | 5 minúty čítania