Všeobecný popis hotela Riu Karamboa:  

 

 • O hoteli
  Hotel RIU, určený výlučne pre dospelých nad 18 rokov, sa vyznačuje špičkovými službami a luxusným ubytovaním. Leží priamo pri krásnej piesočnatej pláži a je súčasťou renomovaného hotelového reťazca. Svojím bohatým voľnočasovým programom, vrátane reštaurácií s kulinárskymi špecialitami, poskytuje dokonalé zázemie pre relaxačnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Tento luxusný hotelový komplex sa nachádza priamo pri širokej pláži s jemným bielym pieskom, len 8 km od hlavného mesta Sal Rei. Jeho jedinečná architektúra a poloha zaručujú nezabudnuteľný zážitok.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb - od štandardných dvojlôžkových izieb až po suity s rozšíreným obývacím priestorom a luxusnými kúpeľňami. Každá izba je vybavená klimatizáciou, TV, minibarom a súkromným balkónom alebo terasou. Niektoré izby majú dokonca výhľad na more alebo privátny bazén.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje priestrannou vstupnou halou s recepciou, hlavnou a à la carte reštauráciami, rôznymi barmi vrátane baru pri bazéne a nočného klubu. Hostia majú k dispozícii Wi-Fi pripojenie zadarmo, slnečnú terasu, obchod so suvenírmi, bankomat, kaderníctvo a bazén s vírivkou.
   
 • Možnosti stravovania
  All inclusive služba zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, počas dňa ľahké občerstvenie a neobmedzené množstvo nápojov. Hostia majú možnosť využívať rôzne reštauračné zariadenia v rámci hotela.
   
 • Pláž
  Hotel je situovaný pri nádhernej pláži s jemným bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Hostia majú k dispozícii ležadlá a slnečníky zadarmo. Pre osvieženie hostí je tu k dispozícii plážový bar.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sa nachádza mesto Sal Rei, ponúkajúce rôzne nákupné a zábavné možnosti. V okolí sú dostupné rôzne vodné športy a potápanie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 2 km
  Centra (Sal Rei): 9 km
  Nákupných možností: v hoteli   
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1561 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2444 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7919 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7332 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1683 videní | 5 minúty čítania