Všeobecný popis hotela Aquila Rithymna Beach:

 

 • O hoteli
  Rezort Rithymna Beach, patriaci do prestížnej hotelovej siete Aquila, je synonymom pre luxus a pohodlie. Tento 5* hotelový komplex je navrhnutý s dôrazom na detail a poskytuje ideálne prostredie pre odpočinkovú dovolenku, ako aj pre aktívnych dovolenkárov. S bohatým programom a vybavením, tento hotel zaručuje vysoký štandard služieb a nezabudnuteľný zážitok.
   
 • Poloha
  Rezort sa nachádza v malebnom stredisku Adelianos Kampos, priamo pri dlhej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Piesok na pláži je premiešaný s kamienkami. Hotel je vzdialený len 5 km od historického mesta Rethymno a cca 75 km od letiska v Heraklione. Pláž pri hoteli je ocenená Modrou vlajkou EÚ.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v hoteli Rithymna Beach zahŕňa elegantné 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky, pričom je možný výhľad na more za príplatok. Na výber sú aj rodinné izby pre 4 osoby, ktoré pozostávajú z dvoch oddelených miestností. Každá izba je vybavená LCD SAT TV, telefónom, trezorom, wifi pripojením, mini barom, ktorý je denne dopĺňaný, a vlastným príslušenstvom ako kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a WC. K dispozícii sú tiež rýchlovarná kanvica, župan, papuče, sušič na vlasy a klimatizácia. Každá izba má balkón alebo terasu s posedením.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka rozmanité vybavenie vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej reštaurácie, gréckej taverny, pool baru, plážového baru, kafetérie, lobby baru, snack baru a wellness centra. Hostia majú k dispozícii dva bazény, bazén s morskou vodou, dva detské bazény, vnútorný bazén, ležadlá a slnečníky pri bazénoch aj na pláži zadarmo. K dispozícii sú tiež plážové osušky a wifi pripojenie. Pre aktívny oddych hotel ponúka tenisový kurt, plážový volejbal, stolný tenis, boccia, šipky, aerobik, basketbal a fitnes centrum. Pre deti sú pripravené detské kluby a špeciálne služby.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel Rithymna Beach ponúka stravovanie formou all inclusive, vrátane raňajok, obedov a večerí formou bohatých švédskych stolov. K dispozícii sú nealkoholické nápoje, grécke červené a biele víno, čapované pivo, ako aj ľahšie občerstvenie, zmrzlina, čaj, káva, zákusky a teplé a studené snacky.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri dlhej piesočnatej pláži, kde je možné využívať slnečníky a ležadlá zadarmo. Pláž je ocenená Modrou vlajkou EÚ a hostia majú k dispozícii plážový bar, kde si môžu vychutnať nápoje a občerstvenie.
   
 • Okolie
  Okolie hotelu Rithymna Beach ponúka množstvo možností na preskúmanie. Blízke historické mesto Rethymno je plné kultúrnych a historických pamiatok a pulzuje dovolenkovým rytmom. V blízkosti sú aj rôzne obchody, reštaurácie a atrakcie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri hoteli
  Letiska v Heraklione: cca 75 km
  Historického mesta Rethymno: 5 km

 

 

    

Lokalita
Grécko

Grécko

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier. Pobrežie dlhé 15 000 km, množstvo ostrovov a ostrovčekov, nádherné piesočnaté, skalnaté i kamenisté pláže, krásna drsná príroda, fascinujúce starobylé monumenty, láskaví a priateľskí ľudia, to všetko sú dôvody, prečo je dnešné Grécko pre turistov jednou z najvyhľadávanejších krajín.

Zakyntos

Zakynthos je tretím najväčším ostrovom v Jónskom mori a jedným z najkrajších gréckych ostrovov. Patrí medzi najzelenšie ostrovy v Grécku a zvlášť na jar je kvitnúcou záhradou, kedy je vzduch presýtený vôňou bylín a eukalyptov. Preto je nazývaný „Ostrovom vôní“ alebo tiež „Kvetom východu“. Ostrov je členitý, z veľkej časti hornatý a zalesnený, ponúka ale i rozsiahle háje olivovníkov, citrusov, viníc a úrodné nížiny. Okrem veľkého množstva nádherných pieskových a kamienkových pláží sa pozdĺž pobrežia nachádza mnoho pôsobivých skalnatých útesov, jaskýň a ostrovčekov. Na Zakyntose je všetko na dosah ruky – rozloha približne 400 km2 je výhodou – a tak každý deň môžete byť na inom mieste či opačnom konci malého kúska zázračnej pevniny. A ak nájdete v piesku na pláži odtlačky podobné stopám po pneumatike, vedzte, že ich zanechali korytnačky Caretta caretta, vyskytujúce sa v plytčinách na južnom pobreží.

Tsilivi

Severné pobrežie ostrova lemujú kilometre pieskových pláží s menšími či väčšími strediskami – Tsilivi, Planos, Tragaki, Alykes, Alikanas, ktoré turistov dovedú až k nezabudnuteľným morským jaskyniam na severozápade ostrova.

Korfu

Kerkyra = Korfu je považovaný za jeden z najzelenších a najkrajších gréckych ostrovov. Každoročne priťahuje tisíce návštevníkov svojou rozmanitosťou: prírodné krásy ostrova, zalesnené pohoria, útesy padajúce strmo do priezračne čistej vody, sady cyprusov a olivovníkov, prekrásne romantické zátoky a nespočetné množstvo pláží. Vďaka príjemne vlhkému podnebiu, ktoré je pre túto oblasť ojedinelé, je ostrov oddávna vyhľadávaný ľuďmi s dýchacími problémami. Aj napriek vysokej návštevnosti si Korfu stále zachováva veľmi príjemnú atmosféru. Nech sa už vyberiete kamkoľvek, určite objavíte krásne miesta s očarujúcou prírodou alebo tradičnou architektúrou, o ktorú na Korfu rozhodne nie je núdza.

Kréta

Nádherný ostrov s vynikajúcimi klimatickými podmienkami je vďaka záplave zelene a kvetín najkrajší na jar a na začiatku letnej sezóny, ale nech už prídete kedykoľvek, nebudete sklamaní. Ostrov je tak veľký a má toľko lákadiel nielen v podobe prírodných krás a zvláštností, ale aj kultúrnych pamiatok, že ho za jednu dovolenku celý nespoznáte. To ale vôbec nevadí, určite prídete radi znova, na iné pobrežie, do iného strediska, kde to bude vyzerať úplne inak, ale napriek tomu sa tu budete cítiť veľmi príjemne a takmer ako doma. Ak si dáte poradiť, a nepreležíte celý pobyt len na pláži vášho hotela so stravovaním all inclusive a dokonalým servisom, a necháte sa zlákať k výletom alebo si prenajmete auto, tak určite nebudete ľutovať a spoznáte nevídané krásy ostrova.

Rhodos

Rhodos je nazývaný aj ostrovom slnka vďaka svojim 300 slnečným dňom v roku. V kombinácii so sviežim morským vetrom a nižšou vlhkosťou, sa počas horúcich letných dní stáva dovolenkovým rajom. Zároveň je najväčším ostrovom v súostroví Dodekanesos. Svojou rozmanitou ponukou, čo sa týka pláží aj ubytovacích kapacít umožňuje uspokojiť výber každého klienta. Na ostrove nájdete všetko: pulzujúce hlavné mesto Rhodos ponúka okrem kúska histórie aj množstvo barov, reštaurácií, kaviarní, diskoték, obchodov. Pre vyznávačov histórie okrem iného odporúčame aj návštevu južného pobrežia, antického mestečka Lindos s Akropolou. Na svoje si prídu aj aktívni športovci, ktorým sa ponúkajú vodné športy ako je windsurfing, surfing, skútre, plavba na jachte, parasaling a i. (hlavne sever a severozápad ostrova, južný cíp ostrova Prasonisi).

 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Pluralitná republika
Hlavné mesto:Atény

Letoviská Grécko

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2300 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7824 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1600 videní | 5 minúty čítania