Všeobecný popis hotela Pyramisa Beach Resort Sahl Hasheesh:

 

 • O hoteli
  Hotelový komplex Pyramisa Beach Resort Sahl Hasheesh sa pýši pokojnou polohou v Sahl Hasheesh. Tvoria ho viacposchodové budovy situované v rozsiahlej záhrade poskytujúcej prírodný tieň. Rezort je ideálny pre milovníkov kúpania a rodiny s deťmi vďaka priľahlému piesočnatému prímorskému pásmu a množstvu atrakcií ako detský bazén so šmykľavkami, miniklub, aquapark či detské ihrisko.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza pri jednej z najkrajších piesočných pláží v Hurghade s pozvoľným vstupom do mora. Vzdialený je 23 km od letiska a 27 km od centra mesta. Okolitá oblasť Sahl Hasheesh je obľúbená pre svoju pokojnú atmosféru a krásne prírodné prostredie, vhodné pre relaxáciu, potápanie a šnorchlovanie.
   
 • Ubytovanie
  K dispozícii sú moderne vybavené dvojlôžkové izby s možnosťou výhľadu na bazén či more. Vybavenie zahŕňa klimatizáciu, satelitnú TV, minibar, set na prípravu kávy a čaju, kúpeľňu s WC a sušičom vlasov, trezor a balkón alebo terasu. Súčasťou sú aj špeciálne izby pre rodiny a možnosti pre handicapovaných klientov.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel poskytuje bohaté vybavenie vrátane vstupnej haly s recepciou, hlavnej a viacerých tematických reštaurácií, viacerých barov vrátane plážového baru, Wi-Fi v lobby, konferenčnej miestnosti, diskotéky, dvoch vonkajších bazénov, detských bazénov a šmykľaviek, miniklubu a širokého spektra športových aktivít.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovanie v rezorte je na báze All Inclusive, zahŕňajúce raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké snacky cez deň, kávu, čaj, sladké pečivo, ako aj vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje. K dispozícii sú reštaurácie ponúkajúce taliansku, mexickú a mongolskú kuchyňu a grill.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri dlhej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Pre hostí sú zadarmo k dispozícii ležadlá, slnečníky a osušky, a nechýba ani bar na pláži. Pláž ponúka aj širokú paletu vodných športov a aktivít.
   
 • Okolie
  Hotel je obklopený nádhernou prírodou a nachádza sa v blízkosti mnohých obchodov, reštaurácií a zábavných možností. Vzdialenosť 5 km od centra poskytuje dostatok príležitostí pre nákupy a zábavu. Oblast je tiež obľúbená medzi milovníkmi potápania a šnorchlovania.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Letiska: 23 km
  Centra: 27 km
  Nákupných možností: 5 km     
Lokalita

Egypt

Egypt

Krajina faraónov, starovekých egyptských pamiatok, červeného mora, púští, zlatistého jemného piesku, krištáľového mora, jednoducho jedna z najnavštevovanejších krajín sveta, aj vďaka tomu, že je tu celoročná sezóna. Najpríjemnejšie je v Egypte v zime a na skorú jar. 

Egypt je zárukou skvelej rodinnej dovolenky plnej slnka. Vychutnajte si s nami krásne more plné rybičiek, šnorchlovanie a vysokú kvalitu služieb all inclusive vo vašom vysnívanom hoteli.

Hurghada

V dávnej histórií bola Hurghada rybárskou dedinou.  Teraz je letovisko tiahnuce sa 50 kilometrov po pobreží. Nachádzajú sa tu rezorty s dostatočným športovým aj spoločenským vyžitím. Hurghada je rozdelená do viacerých oblastí ako Sakkala, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga. Hurghada sa nachádza v dostupnej vzdialenosti od egyptských pamiatok ako sú pyramídy, chrámy či oblasti Nílu, kde si viete vychutnať plavbu loďkou.

Najznámejšou oblasťou letoviska Hurghada je Makadi Bay. Miesto s nádhernými plážami, korálovými útesmi. Zlatistá pláž s pozvoľným vstupom je zaliata azúrovým morom. Makadi Bay ponúka vynikajúce podmienky na šnorchlovanie a potápanie. Hotelové rezorty sú tu na veľmi vysokej úrovni.

Oblasť Sahl Hasheesh ponúka pokojnú dovolenku vhodnú pre rodiny s deťmi. Oblasť je zladená do marockého dizajnu. Núkajú sa tu biele piesočnaté pláže. Krištáľové more skrýva v sebe nádheru bohatého podmorského sveta s korálmi. Centrum mesta je posiate obchodmi , reštauráciami, kaviarňami a tak ponúka bohaté spoločenské vyžitie.

Marsa Alam

Nachádza sa hlboko na juhu od červeného mora.  Hotelové rezorty nie sú tak husto zastavané ako v Hurghade. Roztrúsené sú pozdĺž pobrežia dlhého približne 200 km. Preto by ste tu nejaké väčšie centrum hľadali márne. Napriek tomu hotelové komplexy sú stavané tak, aby hostia mali všetko čo potrebujú. Kupanie, šnorchlovanie, potápanie v Červenom mori dokáže byť medzi korálmi a farebnými rybami natoľko zábavne, že sa dlhší pobyt v jednom rezorte skutočne dá dobre vydržať. Hotelové komplex sú veľmi výborne vybavené. Nájdete v nich vlastné obchody kde sa dá platiť eurami, veľké reštaurácie, bazény,, parky a športoviská.

Taba

Taba je mestečko ležiace na hranici s Izraelom. Taba ponúka zaujímavú prírodu. Nájdete tu pekné hory, kam sa dá pohodlne vyjsť autom, pláže aj more s prirodzeným zálivom a korálovým ostrov Džezirat Faraon. Na ňom je možné prehliadnúť si nedávno zreštaurované ruiny stredovekého križiackeho hradu Salah el Din. Taba neponúka pamiatky ako iné egyptské oblasti, pretože bola pôvodne beduínskym sídlom. Východzia poloha Taby je skvelým bodom pre spoznávanie Izraelu, Jordánska ale aj Saudskej Arábie. Taba má široké piesčité pokojné pláže a veľmi nádherné korálové útesy zaliate azúrovým morom. Hotely sú na vysokej úrovni, nakoľko sú riadené špecialistami z celého sveta.

Marsa Matrouh

Doprajte si egyptský Karibik. Letovisko Marsa Matrouh je pre svoje nádherné biele piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou považovaný za egyptský Karibik. Dlhé kilometrové pláže obmývané Stredozemným morom sú len jedným zrnkom piesku, čo Vás uchváti. V tejto destinácii si všetko zamilujete. Za zmienku stojí návšteva antických pamiatok, palmovej oázy ale aj preslávene pyramídy v Gíze. Marsa Matrouh ponúka dve známe pláže Ceasar Bay a Almaza Bay. Prvá z nich sa pýši jemnučkým pieskom ako múka s tyrkysovo priezračným morom. Nachádzajú sa tu luxusné hotely ako napríklad Caesar Bay Resort 5*. Zátoka Almaza Bay vôbec nezaostáva so svojimi parametrami za plážou Caesar Bay. Luxusné hotely ako napríklad Jaz Almaza 5* dopĺňajú súkromné vilky a domy.

Mena:EGP - Egyptská libra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Káhira

Letoviská Egypt

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2683 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7575 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1922 videní | 5 minúty čítania