Všeobecný popis hotela Grand Waterworld Makadi:

 

 • O hoteli
  Hotel Grand Waterworld Makadi je výnimočným miestom pre odpočinok a zábavu. Tento luxusný hotelový komplex je známy svojim vlastným aquaparkom, ktorý zahŕňa atrakcie ako tobogany, vodopády, bazén s vlnami, detský vodný svet a lazy river, čím ponúka nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu. Niektoré bazény sú vyhrievané aj počas zimných mesiacov, čo zabezpečuje komfortný pobyt počas celého roka.
   
 • Poloha
  Hotel sa pýši svojou ideálnou polohou na okraji letoviska Makadi Bay, kde stojí priamo na prekrásnej prírodnej piesočnatej pláži s úchvatným výhľadom na záliv. Je spojený s ďalšími hotelmi ako Grand Makadi, Makadi Palace, Makadi SPA a Sunwing Family Star, čo poskytuje hosťom príležitosti na rozmanité aktivity. 30 km od hotela je vzdialené centrum Hurghady a medzinárodné letisko v Hurghade 33 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel Grand Waterworld Makadi ponúka svojim hosťom komfortné a esteticky príjemné ubytovanie. Izby sú navrhnuté tak, aby poskytli maximálny komfort a pohodlie. Súčasťou každej izby je kúpeľňa s moderným vybavením, klimatizácia, satelitná TV, chladnička a balkón alebo terasa pre relaxáciu. Hotel tiež ponúka špeciálne prispôsobené izby pre hendikepovaných hostí.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort je vybavený všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie v lobby, rozsiahly aquapark s rôznymi šmykľavkami a toboganmi, ako aj viaceré bazény, z ktorých niektoré sú vyhrievané. Návštevníci si môžu užiť aj ďalšie služby ako lekáreň a obchodnú pasáž.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotelové stravovanie je poskytované na báze all inclusive, čo zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, ako aj ľahké snacky, zmrzlinu a koláčiky. K dispozícii sú lokálne nealkoholické aj alkoholické nápoje. Reštaurácie ponúkajú rôzne kuchyne – od francúzskej po indickú, pričom niektoré nápoje sú za poplatok.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri dlhej a prírodnej súkromnej piesočnatej pláži, kde sú pre návštevníkov k dispozícii ležadlá, matrace, slnečníky a plážové osušky zadarmo. Na pláži sa tiež nachádza bar, ktorý ponúka osviežujúce nápoje a občerstvenie.
   
 • Okolie
  Hotel je situovaný blízko rušnej plážovej promenády, ktorá vedie k obchodnému centru Makadi s množstvom obchodov, barov a reštaurácií. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádzajú nákupné možnosti a zábavné atrakcie. Svojou polohou je hotel ideálnym miestom pre poznávanie prírodných krás a historických pamiatok v okolí, ako sú Káhira, Luxor, Giftun, delfinárium, Hurghada.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Priamo pri hoteli
  Letiska: 33 km od medzinárodného letiska v Hurghade
  Centra Hurghady: 30 km
  Obchodného centra Makadi: Krátka prechádzka
  Historických pamiatok: Výletná vzdialenosť (Káhira, Luxor)
Lokalita

Egypt

Egypt

Krajina faraónov, starovekých egyptských pamiatok, červeného mora, púští, zlatistého jemného piesku, krištáľového mora, jednoducho jedna z najnavštevovanejších krajín sveta, aj vďaka tomu, že je tu celoročná sezóna. Najpríjemnejšie je v Egypte v zime a na skorú jar. 

Egypt je zárukou skvelej rodinnej dovolenky plnej slnka. Vychutnajte si s nami krásne more plné rybičiek, šnorchlovanie a vysokú kvalitu služieb all inclusive vo vašom vysnívanom hoteli.

Hurghada

V dávnej histórií bola Hurghada rybárskou dedinou.  Teraz je letovisko tiahnuce sa 50 kilometrov po pobreží. Nachádzajú sa tu rezorty s dostatočným športovým aj spoločenským vyžitím. Hurghada je rozdelená do viacerých oblastí ako Sakkala, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga. Hurghada sa nachádza v dostupnej vzdialenosti od egyptských pamiatok ako sú pyramídy, chrámy či oblasti Nílu, kde si viete vychutnať plavbu loďkou.

Najznámejšou oblasťou letoviska Hurghada je Makadi Bay. Miesto s nádhernými plážami, korálovými útesmi. Zlatistá pláž s pozvoľným vstupom je zaliata azúrovým morom. Makadi Bay ponúka vynikajúce podmienky na šnorchlovanie a potápanie. Hotelové rezorty sú tu na veľmi vysokej úrovni.

Oblasť Sahl Hasheesh ponúka pokojnú dovolenku vhodnú pre rodiny s deťmi. Oblasť je zladená do marockého dizajnu. Núkajú sa tu biele piesočnaté pláže. Krištáľové more skrýva v sebe nádheru bohatého podmorského sveta s korálmi. Centrum mesta je posiate obchodmi , reštauráciami, kaviarňami a tak ponúka bohaté spoločenské vyžitie.

Marsa Alam

Nachádza sa hlboko na juhu od červeného mora.  Hotelové rezorty nie sú tak husto zastavané ako v Hurghade. Roztrúsené sú pozdĺž pobrežia dlhého približne 200 km. Preto by ste tu nejaké väčšie centrum hľadali márne. Napriek tomu hotelové komplexy sú stavané tak, aby hostia mali všetko čo potrebujú. Kupanie, šnorchlovanie, potápanie v Červenom mori dokáže byť medzi korálmi a farebnými rybami natoľko zábavne, že sa dlhší pobyt v jednom rezorte skutočne dá dobre vydržať. Hotelové komplex sú veľmi výborne vybavené. Nájdete v nich vlastné obchody kde sa dá platiť eurami, veľké reštaurácie, bazény,, parky a športoviská.

Taba

Taba je mestečko ležiace na hranici s Izraelom. Taba ponúka zaujímavú prírodu. Nájdete tu pekné hory, kam sa dá pohodlne vyjsť autom, pláže aj more s prirodzeným zálivom a korálovým ostrov Džezirat Faraon. Na ňom je možné prehliadnúť si nedávno zreštaurované ruiny stredovekého križiackeho hradu Salah el Din. Taba neponúka pamiatky ako iné egyptské oblasti, pretože bola pôvodne beduínskym sídlom. Východzia poloha Taby je skvelým bodom pre spoznávanie Izraelu, Jordánska ale aj Saudskej Arábie. Taba má široké piesčité pokojné pláže a veľmi nádherné korálové útesy zaliate azúrovým morom. Hotely sú na vysokej úrovni, nakoľko sú riadené špecialistami z celého sveta.

Marsa Matrouh

Doprajte si egyptský Karibik. Letovisko Marsa Matrouh je pre svoje nádherné biele piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou považovaný za egyptský Karibik. Dlhé kilometrové pláže obmývané Stredozemným morom sú len jedným zrnkom piesku, čo Vás uchváti. V tejto destinácii si všetko zamilujete. Za zmienku stojí návšteva antických pamiatok, palmovej oázy ale aj preslávene pyramídy v Gíze. Marsa Matrouh ponúka dve známe pláže Ceasar Bay a Almaza Bay. Prvá z nich sa pýši jemnučkým pieskom ako múka s tyrkysovo priezračným morom. Nachádzajú sa tu luxusné hotely ako napríklad Caesar Bay Resort 5*. Zátoka Almaza Bay vôbec nezaostáva so svojimi parametrami za plážou Caesar Bay. Luxusné hotely ako napríklad Jaz Almaza 5* dopĺňajú súkromné vilky a domy.

Mena:EGP - Egyptská libra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Káhira

Letoviská Egypt

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1785 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7562 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1905 videní | 5 minúty čítania