Všeobecný popis hotela Iberostar Punta Cana:

 

 • O hoteli
  Novo zrekonštruovaný päťhviezdičkový hotel Iberostar Punta Cana ponúka svojim hosťom výnimočné ubytovanie v hlavnej budove a v štvorpodlažných vilkách, ktoré sú obklopené nádhernou tropickou záhradou s bazénmi. Hotel sa nachádza priamo na malebnom pobreží pláže Bavaro, kde si môžete vychutnať krásy prírody a relax na pláži. Výhodou je aj blízkosť golfových ihrísk a široká škála aktivít pre deti i dospelých. Hotel Iberostar Punta Cana je skvostnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú luxus, pohodlie a nezabudnuteľný zážitok priamo pri mori.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný priamo na pláži Bavaro, ktorá je známa svojim bielym pieskom a tyrkysovou vodou. V blízkosti sa nachádza niekoľko golfových ihrísk a hotel je tiež v dobrej dostupnosti od medzinárodného letiska v Punta Cane, ktoré je vzdialené približne 50 km.
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú na výber z 427 luxusne zariadených izieb, ktoré zahŕňajú štandardné izby, rodinné izby a apartmány. Všetky izby sú vybavené moderným zariadením vrátane klimatizácie, satelitnej TV, minibaru a bezplatného pripojenia na internet. Apartmány navyše ponúkajú oddelený obývací priestor a spálňu.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou, recepciou, dvoma bazénmi, rôznymi reštauráciami a barmi vrátane barov na pláži a pri bazéne, minimarketom a širokou škálou športových a rekreačných zariadení. Klienti majú tiež prístup k WiFi v celom objekte.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka all inclusive program, ktorý zahŕňa všetky jedlá v bufetových reštauráciách, možnosť večere v à la carte reštauráciách (s predchádzajúcou rezerváciou), občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo alkoholických a nealkoholických nápojov.
   
 • Pláž
  Pláž Bavaro priamo pred hotelom je piesočnatá s bezplatným prístupom k ležadlám a slnečníkom. Na pláži sa nachádza tiež bar, kde si môžete vychutnať osviežujúce nápoje.
   
 • Okolie
  Okrem nádherných pláží a golfových ihrísk v okolí nájdete aj rôzne možnosti na nákupy a zábavu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Letiska: 25 km (Punta Cana)
  Centra mesta: 5 km
  Nákupných možností: 0 m
   
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
27 °C 26 °C
Jan

27 °C

27 °C

Feb

27 °C

26 °C

Mar

27 °C

26 °C

Apr

28 °C

27 °C

May

29 °C

27 °C

Jun

30 °C

28 °C

Jul

30 °C

28 °C

Aug

30 °C

29 °C

Sep

31 °C

29 °C

Oct

30 °C

29 °C

Nov

29 °C

28 °C

Dec

28 °C

27 °C

Dominikánska republika

Dominikánska republika

Karibský ostrov vyznačujúci sa luxusnými plážami a all inclusive hotelmi. Dominikánska republika v sebe toho skrýva veľmi veľa, býva dosť nedocenená. Hostí si získava najmä nedotknutými modrými lagúnami nachádzajúcich sa uprostred tropických lesov, nádhernými plážami s krištáľovo čistou vodou na brehoch Atlantiku. Dominikácnska republika je prepletená aj príbehmi slávneho Krištofa Kolumbusa. V hlavnom meste Santo Domingo sa nachádza najstaršia koloniálna osada v Amerike, najstarší kresťanský chrám v Amerike.

Punta Cana

V tomto letovisku sú známe biele pláže s jemným pieskom a farba mora tu prechádza od tyrkysovo modrej k tmavo modrej. Celá oblasť pláže Bávaro zahŕňa luxusné hotely ako aj hotely strednej kategórie s malými obchodíkmi so suvenírmi a niekoľkými reštauráciami. Večerné prechádzky po pláži či v uliciach letoviska odhalia pestrosť ostrova. Môžete si tu požičať bicykel, štvorkolku alebo aj jachtu. Najbližším správnym strediskom je Higuey (cca 50 km) s obchodmi, trhoviskom a niekoľkými nočnými barmi.

Bayahibe

V okolí malej rybárskej dedinky Bayahibe vyrástlo na krásnej belostnej karibskej pláži len niekoľko hotelových komplexov vysokej úrovne. Oblasť sa nachádza priamo oproti ostrovu Saona na okraji prírodnej rezervácie, čo zaručuje naozaj pekné prírodné prostredie a nádherné pokojné more. K ostrovčeku Isla Saona sa dostanete po 45 minútovej plavbe loďou, tu si budete užívať nádherné pláže s bielym pieskom, tieň vysokých kokosových paliem a úžasné šnorchlovanie. Dedinka Bayahibe bola založená ako rybárska osada roku 1874 Juanom Britom a jeho rodinou, ktorí prišli z Puerto Rica. Transfer z letiska Punta Cana trvá približne hodinu.

La Romana

La Romana je mesto na pobreží Karibiku a vstupnou bránou do neďalekých rekreačných oblastí. V blízkosti sa nachádza Altos de Chavón, typická stredomorská dedinka zo 16. storočia s dielňou umelcov a s výhľadom na rieku Chavón. V centre mesta sa nachádza obelisk maľovaný farebnými obrazmi miestneho života. Južne od mesta je ostrov Catalina s nádhernou plážou, koralovými útesmi a havarovanou pirátskou loďou Williama Kidda. Transfer z letiska Punta Cana trvá približne 1,5 hodiny.

Samana

Samaná je provincia na severovýchodnom pobreží Atlantiku Dominikánskej republiky. Primárne zahŕňa polostrov, je známa hornatým terénom a plážami s bielym pieskom. Playa Rincón sa nachádza na východnom konci polostrova a je známa pre svoje pokojné tyrkysové more a relatívne nedotknuté pobrežie. Isla Cayo Levantado je malý ostrovček s trojicou pláží a panoramatickým výhľadom na more. Transfer z letiska Puerto Plata trvá približne 3,5 hodiny.

 

Mena:DOP - dominikánske peso
Časový posun:-4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Santo Domingo
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1130 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1691 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7492 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6511 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1240 videní | 5 minúty čítania