Všeobecný popis hotela Viva Wyndham Dominicus Beach:
 

 • O hoteli
  Rezort Viva Wyndham Dominicus leží priamo na nádhernom piesočnatom pobreží Bayahibe, ponúkajúc hosťom únik do pokojnej karibskej atmosféry. Rezort tvoria dve hlavné časti - Viva Wyndham Dominicus Beach a Viva Wyndham Dominicus Palace, ktoré spolu ponúkajú rozmanité možnosti ubytovania, stravovania a zábavy.
   
 • Poloha
  Hotel sa pýši svojou vynikajúcou polohou priamo na pláži Bayahibe, ktorá je známa svojím pozvoľným vstupom do vody a krásnym prostredím. Rybárska dedina Bayahibe je vzdialená len 4 km a ponúka autentický zážitok z dominikánskej kultúry. V blízkosti hotela sa nachádzajú reštaurácie a bary (50 m).
   
 • Ubytovanie
  Hostia majú na výber z rôznych typov ubytovania. Dvojlôžkové izby sú umiestnené priamo v hotelovej budove a sú vybavené všetkým potrebným komfortom, vrátane klimatizácie a káblovej TV. Pre tých, ktorí hľadajú viac priestoru a luxusu, sú k dispozícii Superior izby a rôzne typy bungalovov, ktoré ponúkajú priestranné ubytovanie s krásnymi výhľadmi na záhradu alebo more.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, 426 izbami, 6 reštauráciami, barom, bazénom, jacuzzi, konferenčnou miestnosťou, bankomatom a obchodom so suvenírmi. Všetci hostia majú prístup k Wi-Fi.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel pracuje na princípe All inclusive, čo zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, stravovanie v à la carte reštauráciách, 24-hodinové snacky, Welcome drink a široký výber alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej a zahraničnej výroby.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri piesočnatej pláži Bayahibe, kde sú pre hostí pripravené ležadlá a slnečníky zadarmo. Na pláži sa navyše nachádza bar, kde si hostia môžu vychutnať osviežujúci nápoj.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nádherné pláže, rybársku dedinu Bayahibe a množstvo barov a reštaurácií. Hotel je situovaný v krásnom prírodnom prostredí, obklopený palmami a výhľadom na tyrkysové more.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m
  Letiska: 70 km
  Nákupných možností: 100 m
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
32 °C 29 °C
Jan

28 °C

27 °C

Feb

29 °C

27 °C

Mar

29 °C

27 °C

Apr

30 °C

27 °C

May

31 °C

28 °C

Jun

32 °C

28 °C

Jul

32 °C

29 °C

Aug

32 °C

29 °C

Sep

31 °C

30 °C

Oct

31 °C

30 °C

Nov

30 °C

29 °C

Dec

29 °C

28 °C

Dominikánska republika

Dominikánska republika

Karibský ostrov vyznačujúci sa luxusnými plážami a all inclusive hotelmi. Dominikánska republika v sebe toho skrýva veľmi veľa, býva dosť nedocenená. Hostí si získava najmä nedotknutými modrými lagúnami nachádzajúcich sa uprostred tropických lesov, nádhernými plážami s krištáľovo čistou vodou na brehoch Atlantiku. Dominikácnska republika je prepletená aj príbehmi slávneho Krištofa Kolumbusa. V hlavnom meste Santo Domingo sa nachádza najstaršia koloniálna osada v Amerike, najstarší kresťanský chrám v Amerike.

Punta Cana

V tomto letovisku sú známe biele pláže s jemným pieskom a farba mora tu prechádza od tyrkysovo modrej k tmavo modrej. Celá oblasť pláže Bávaro zahŕňa luxusné hotely ako aj hotely strednej kategórie s malými obchodíkmi so suvenírmi a niekoľkými reštauráciami. Večerné prechádzky po pláži či v uliciach letoviska odhalia pestrosť ostrova. Môžete si tu požičať bicykel, štvorkolku alebo aj jachtu. Najbližším správnym strediskom je Higuey (cca 50 km) s obchodmi, trhoviskom a niekoľkými nočnými barmi.

Bayahibe

V okolí malej rybárskej dedinky Bayahibe vyrástlo na krásnej belostnej karibskej pláži len niekoľko hotelových komplexov vysokej úrovne. Oblasť sa nachádza priamo oproti ostrovu Saona na okraji prírodnej rezervácie, čo zaručuje naozaj pekné prírodné prostredie a nádherné pokojné more. K ostrovčeku Isla Saona sa dostanete po 45 minútovej plavbe loďou, tu si budete užívať nádherné pláže s bielym pieskom, tieň vysokých kokosových paliem a úžasné šnorchlovanie. Dedinka Bayahibe bola založená ako rybárska osada roku 1874 Juanom Britom a jeho rodinou, ktorí prišli z Puerto Rica. Transfer z letiska Punta Cana trvá približne hodinu.

La Romana

La Romana je mesto na pobreží Karibiku a vstupnou bránou do neďalekých rekreačných oblastí. V blízkosti sa nachádza Altos de Chavón, typická stredomorská dedinka zo 16. storočia s dielňou umelcov a s výhľadom na rieku Chavón. V centre mesta sa nachádza obelisk maľovaný farebnými obrazmi miestneho života. Južne od mesta je ostrov Catalina s nádhernou plážou, koralovými útesmi a havarovanou pirátskou loďou Williama Kidda. Transfer z letiska Punta Cana trvá približne 1,5 hodiny.

Samana

Samaná je provincia na severovýchodnom pobreží Atlantiku Dominikánskej republiky. Primárne zahŕňa polostrov, je známa hornatým terénom a plážami s bielym pieskom. Playa Rincón sa nachádza na východnom konci polostrova a je známa pre svoje pokojné tyrkysové more a relatívne nedotknuté pobrežie. Isla Cayo Levantado je malý ostrovček s trojicou pláží a panoramatickým výhľadom na more. Transfer z letiska Puerto Plata trvá približne 3,5 hodiny.

 

Mena:DOP - dominikánske peso
Časový posun:-4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Santo Domingo
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania