Všeobecný popis hotela Capo Bay:
 

 • O hoteli
  Luxusný a novo zrekonštruovaný hotelový rezort sa nachádza v srdci živého kozmopolitného letoviska Protaras, priamo pri krásnej piesočnatej pláži Fig Tree Bay, ktorá bola ocenená prestížnou Modrou vlajkou za kvalitu a čistotu vody. Hotel poskytuje prvotriedne služby a zariadenia, ktoré zabezpečujú nezabudnuteľný pobyt pre všetky typy cestovateľov.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v centre turistického letoviska Protaras, priamo pri piesočnatej pláži. V okolí sú mnohé obchody, reštaurácie, bary a zábavné možnosti. Medzinárodné letisko Larnaca je vzdialené 50 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka elegantne zariadené dvojlôžkové a trojlôžkové izby s moderným vybavením vrátane kúpeľne, WC, TV/sat., minibaru a balkónu alebo terasy. Niektoré izby poskytujú nádherný výhľad na more. Luxusné junior suity sú navyše vybavené oddelenou spálňou, DVD prehrávačom a veľkou terasou s jacuzzi.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje recepciou, výťahom, hlavnou reštauráciou, tromi a la carte reštauráciami, lobby barom, konferenčnou miestnosťou, minimarketom, kozmetickým salónom a wellness centrom. Pre relaxáciu a zábavu sú k dispozícii dva vonkajšie bazény (jeden len pre dospelých), detský bazén, terasa na slnenie, ležadlá, slnečníky, osušky zdarma, bar pri bazéne a rôzne animačné programy.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka raňajky (formou bufetu), polpenziu (raňajky a večere formou bufetu) a plnú penziu (raňajky, obedy a večere formou bufetu).
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo pri jednej z najznámejších pláží Protarasu Fig Tree Bay. Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii za poplatok, osušky zadarmo.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádzajú obchody, reštaurácie, bary, taverny, diskotéky, kaviarne, tradičný trh, požičovne automobilov a motocyklov, ako aj rôzne športoviská a turistické atrakcie.
   
 • Vzdialenosti od
  Centrum mesta: 0 m
  Najbližšieho letiska: 42 km
  Pláže: 0 m
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania