Všeobecný popis hotela Blue Ivy:

 

 • O hoteli
  Hotel Blue Ivy predstavuje exkluzívny hotel s dokonalou architektúrou a špičkovými službami, ktoré sú zamerané na detail. Vynikajúca elegancia spojená s mimoriadnym vkusom je citeľná na každom kroku. Hotel poskytuje prvotriedné služby a výborný servis. Vybrať si tento hotel pre letnú dovolenku znamená zažiť veľkolepý zážitok.
   
 • Poloha
  Hotel Blue Ivy sa nachádza v širšom centre Protarasu, asi 200 metrov od nádhernej piesočnatej pláže s jemným zlatistým pieskom. Približne 15 minút chôdze od hotela je známa pláž Fig Tree Bay a asi 55 km letisko v Larnake. V pešej dostupnosti sa nachádzajú rôzne reštaurácie, bary a turistické obchodíky.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovacie možnosti v hoteli Blue Ivy zahŕňajú moderné a štýlové 2-lôžkové izby s výhľadom na okolie. Hostia si môžu vybrať aj 2-lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky a bočným výhľadom na more. Izby sú vybavené LCD TV, wifi pripojením, trezorom (zadarmo), minibarom (za poplatok), setom na prípravu kávy a čaju, a fľašou s vodou (doplnená na požiadanie zadarmo). K dispozícii je balkón s posedením a individuálne nastaviteľná klimatizácia. V každej izbe je vlastné hygienické príslušenstvo, vrátane kúpeľne so sprchou, WC a sušičom na vlasy.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel Blue Ivy je zariadený v nádhernom butikovom štýle. Ponúka dizajnovú vstupnú halu s recepciou, lobby bar, pool bar a hotelovú reštauráciu. K dispozícii je wifi (zadarmo), fitnes centrum (zadarmo), wellness (za poplatok), relaxačný bazén pre dospelých a bazén s oddelenou časťou pre deti. Hostia majú k dispozícii slnečníky, ležadlá a baldachýny pri bazénoch (zadarmo), plážové osušky (zadarmo), detské ihrisko a živú hudbu cez deň a večer.
   
 • Možnosti stravovania
  Stravovanie v hoteli Blue Ivy je formou all inclusive. Raňajky a večere sú podávané formou švédskych stolov, obedy formou výberu z a´la carte menu. K dispozícii sú víno, pivo a soft nápoje počas obedov a večerí, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v hotelových baroch, káva, čaj, cookies, zmrzlina vo vyhradených hodinách, snacky a ľahké občerstvenie počas dňa.
   
 • Pláž
  Hotel Blue Ivy je situovaný blízko nádherné piesočnej pláže s jemným zlatistým pieskom, kde sú dostupné slnečníky a ležadlá za poplatok.
   
 • Okolie
  Okolie hotela Blue Ivy ponúka rôznorodé možnosti pre turistov. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie, bary a turistické obchodíky, ktoré sú ideálne pre príjemné večerné prechádzky a nákupy.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: cca 200 m
  Fig Tree Bay pláže: cca 15 minút chôdze
  Letiska v Larnake: cca 55 km
  Najbližších reštaurácií, barov a obchodov: v pešej dostupnosti    
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1785 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7562 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1905 videní | 5 minúty čítania