Všeobecný popis hotela Anastasia Beach:

 

 • O hoteli
  Anastasia Beach Hotel 3* je obľúbený hotel, ktorý stojí priamo pri nádhernej piesočnatej pláži. Je situovaný v blízkosti centra turistického letoviska Laganas, kde nájdete množstvo obchodíkov, barov a taverien. Tento hotel je známy svojou priateľskou atmosférou a poskytuje skvelé služby pre rodiny aj jednotlivcov.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza približne 50 km od medzinárodného letiska v Larnake a len 1 km od centra letoviska Protaras, ktoré je známe možnosťami športového a zábavného vyžitia. V okolí hotela nájdete obchodíky so suvenírmi, plážové bary a reštaurácie. Pre pohodlný prístup je v blízkosti hotela autobusová zastávka a pešia promenáda popri mori.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka moderne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek, vhodné pre ubytovanie až 4 osôb. Niektoré izby majú bočný výhľad na more a apartmány v časti Anastasia Splash sú vhodné až pre 5 osôb. Vybavenie izieb zahŕňa individuálne nastaviteľnú klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor, minibar, wifi, hygienické zariadenie a balkón s posedením.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli nájdete elegantnú vstupnú halu s recepciou, priľahlú budovu s apartmánmi Anastasia Splash, dve reštaurácie, 2 bary, vonkajší bazén aj bazén pre deti. K dispozícii je slnečná terasa, masáže, vírivka, sauna, posilňovňa, tenisový kurt, hotelové animácie a vodný park. Wifi je k dispozícii zdarma po celom hoteli.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka stravovanie formou all inclusive, ktoré zahŕňa raňajky, obedy, večere, tematické večere, vstup do a´la carte reštaurácie, nápoje, zmrzlinu, snacky, kávu a čaj vo vyhradených hodinách. Slnečníky a ležadlá v areáli hotela, plážové osušky, fitnes, hotelové animácie a neobmedzený vstup do aquaparku Anastasia Aquamania Park sú tiež zahrnuté.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza pri krásnej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Na pláži sú k dispozícii ležadlá a slnečníky za poplatok a centrum vodných športov.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza množstvo obchodíkov, barov, reštaurácií a diskoték, ponúkajúcich širokú škálu možností pre zábavu a relaxáciu. Neďaleko hotela je aj aquapark s toboganmi.    
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2644 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania