Všeobecný popis hotela Radisson Beach Resort Larnaca:
 

 • O hoteli
  Hotel Radisson Beach, situovaný v tesnej blízkosti centra Larnaky a pri krásnej piesočnatej pláži ocenenej Modrou vlajkou, ponúka svojim hosťom nezabudnuteľný pobyt pri Stredozemnom mori. Tento nový hotel je ideálnym miestom pre vysnívanú dovolenku pre všetky vekové kategórie, vďaka svojim vkusne zariadeným a moderným ubytovacím kapacitám a krásnym výhľadom na more. Hotel Radisson Beach svojou polohou, vysokým štandardom ubytovania a služieb predstavuje ideálne miesto pre odpočinok i zábavu na ostrove Cyprus.
   
 • Poloha
  Radisson Beach je priamo pri pláži, len kúsok od rušného centra Larnaky, kam sa dá dostať príjemnou prechádzkou. V okolí hotela sa nachádza množstvo nákupných možností, barov, reštaurácií a taverien, čo umožňuje hosťom plne využiť všetky výhody mestského života.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb – od štandardných izieb s balkónom, cez izby s výhľadom na more až po priestranné suity v záhrade alebo premium garden izby so zdieľaným bazénom. Každá izba je vybavená klimatizáciou, satelitnou TV, vlastným sociálnym zariadením, setom na prípravu kávy a čaju, minibarom a trezorom. Niektoré izby ponúkajú aj sofá alebo opticky oddelenú spálňu.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli nájdete vstupnú halu s recepciou, lobby bar, hlavnú reštauráciu, reštauráciu a la carte, WiFi dostupnú zdarma po celom hoteli, vonkajší bazén aj detský bazén, slnečnú terasu s ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami zdarma, bar pri bazéne a na pláži, spa centrum a konferenčné miestnosti.
   
 • Možnosti stravovania
  Hosťom je k dispozícii bufetové raňajky, polpenzia zahŕňajúca raňajky a večere, alebo plná penzia s raňajkami, obedmi a večerami. Stravovanie je zabezpečené vo forme bufetu, čo umožňuje výber z bohatého sortimentu jedál.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši priamym prístupom k piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, kde sú pre hostí pripravené ležadlá, slnečníky a plážové osušky zdarma. Návštevníci si môžu užívať relax na slnečnej terase alebo využiť ponuku vodných športov.
   
 • Okolie
  V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza množstvo nákupných možností a zábavy. Najbližšia nákupná zóna je vzdialená asi 100 metrov. Okrem toho hotel pravidelne organizuje tematické večery ako BBQ noc alebo Cyperskú noc, čím obohacuje pobyt svojich hostí.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (priamo pri pláži)
  Letiska: 15 km
  Centra: 7 km
  Nákupných možností: v okolí
   
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1817 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2699 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8148 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7593 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1944 videní | 5 minúty čítania