Všeobecný popis hotela Olympic Lagoon Resort:
 

 • O hoteli
  Luxusný hotel Olympic Lagoon Resort sa nachádza na okraji letoviska Ayia Napa, len niekoľko metrov od krásnej piesočnatej pláže Landa. Rezort je rozložený v rozľahlej a krásne upravenej záhrade a pozostáva z niekoľkých budov. Hotel ponúka širokú škálu ubytovacích možností - od priestranných rodinných izieb až po exkluzívne ubytovanie pre dospelých, všetko doplnené o luxusné prvky a vybavenie. Olympic Lagoon Resort je známy svojou vynikajúcou kuchyňou, relaxačným zázemím a službami na veľmi vysokej úrovni. Ideálna voľba pre rodiny s deťmi aj páry hľadajúce bezstarostnú dovolenku plnú slnka.
   
 • Poloha
  Hotel sa pýši výnimočnou polohou na okraji letoviska Ayia Napa, s ľahkým prístupom k nádhernému piesočnému pobrežiu. V blízkosti sa nachádza viacero reštaurácií, pubov a minimarketov. Centrum Ayia Napa s bohatými nákupnými a zábavnými možnosťami je vzdialené iba 4 km a ľahko dostupné miestnou autobusovou dopravou, ktorej zastávka sa nachádza priamo pri hoteli. Pre milovníkov vodných radovánok je aquapark Water World vzdialený len 2 km.
   
 • Ubytovanie
  V rezorte sú k dispozícii rôzne typy izieb a suít, všetky klimatizované a vybavené satelitnou TV. Hostia môžu vyberať z izieb s výhľadom na more, záhradu, bazén alebo do vnútrozemia. Izby sú vybavené modernými pohodlnými prvkami vrátane individuálnej klimatizácie, telefónu, vlastného sociálneho zariadenia s kúpeľňou a sušičom vlasov, minibaru doplňovaného dennou minerálnou vodou, setom na prípravu kávy a čaju, trezorom a ďalšími.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka bohaté vybavenie vrátane hlavnej budovy a niekoľkých bungalovov v rozľahlej záhrade, vstupnej haly s recepciou, lobby, WiFi pripojenia v lobby a na izbách zadarmo, 4 barov, hlavnej reštaurácie Royal Olympic a tematických reštaurácií. Pre relaxáciu sú k dispozícii sladkovodné bazény, vodné vírivky, detský bazén so šmýkačkou v podobe pirátskej lode, lenivá rieka a hotelový babysitting.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotelový all inclusive program zahŕňa raňajky, obedy aj večere formou bufetu, detské menu, možnosť večere v rôznych a la carte reštauráciách s nutnosťou rezervácie, denné snacky, alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby a zmrzlinu.
   
 • Pláž
  Pláž Landa je piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, vzdialená len 150 m od hotela. Hostia môžu využiť ležadlá a slnečníky (za poplatok) a plážové osušky (zadarmo), sú tu aj sprchy na pláži.
   
 • Okolie
  Okolie hotela je bohaté na nákupné možnosti, bary, reštaurácie a atrakcie, vrátane aquaparku Water World, ktorý je vzdialený len 2 km. V blízkosti sú aj minimarkety a zastávka autobusu pre pohodlný prístup do centra Ayia Napa.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 150 m
  Letiska: 45 km
  Centra Ayia Napa: 4 km
  Nákupných možností: 200 m
  Aquaparku Water World: 2 km
  Reštaurácií a barov: 400 m
  Autobusovej stanice: 200 m
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2298 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7823 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania