Všeobecný popis hotela NissiBlu Beach Resort:
 

 • O hoteli
  Luxusný hotelový rezort sa pýši svojou vynikajúcou polohou len kúsok od známej pláže Nissi, ktorá je obľúbená pre jemný biely piesok a krištáľovo čisté more. Hotel ponúka štýlové a komfortne zariadené izby s výhľadom na Stredozemné more, čím zaručuje nezabudnuteľný zážitok pre všetky vekové kategórie. Svojim hosťom poskytuje prvotriedne služby a zariadenia, vrátane viacerých reštaurácií a barov, bazénov, wellness a športových aktivít.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza priamo pri pláži Nissi Beach, približne 2 km od centra mesta Ayia Napa, kde sa hostia môžu vydať za nákupmi, kultúrou alebo zábavou. Vzdialenosť od letiska Larnaca je cca 45 km, čo umožňuje ľahký prístup k hotelu.
   
 • Ubytovanie
  Ubytovanie v hoteli je zamerané na pohodlie a luxus, s rôznymi typmi izieb vrátane superior s čiastočným alebo plným výhľadom na more, deluxe izieb a rodinných izieb s výhľadom na more. Každá izba je vybavená klimatizáciou, Wi-Fi, minibarom, setom na prípravu kávy a čaju, televíziou, kúpeľňou s trezorom, fénom a balkónom alebo terasou.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka bohaté vybavenie vrátane vonkajších bazénov s detskou časťou, kde sú slnečníky a lehátka dostupné zdarma. K dispozícii je tiež 24-hodinová recepcia, konferenčné miestnosti, detský klub, posilňovňa a Wi-Fi dostupná v celom areáli hotela. Pre relaxáciu a zábavu sú tu rôzne reštaurácie a bary vrátane hlavnej reštaurácie Mediterranean, bistra Theros, reštaurácie Al Dente, lobby baru a baru Sunset.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka širokú škálu možností stravovania od raňajok, cez polopenzie a plné penzie, až po all inclusive balíčky. Hostia si môžu vychutnať jedlá v hlavnej reštaurácii, bistrách a tematických reštauráciách s možnosťou neobmedzenej konzumácie vybraných nápojov.
   
 • Pláž
  Priamo pri hoteli sa rozprestiera piesočná verejná pláž, kde sú za poplatok dostupné ležadlá a slnečníky. Hostia si môžu užiť slnečné lúče a osvieženie v krištáľovo čistom mori.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza množstvo nákupných možností, reštaurácií, taverny a bary, ktoré sú dostupné len niekoľko minút chôdze od hotela. Ayia Napa ponúka bohatý nočný život, kultúrne pamiatky a prírodné krásy, ktoré stoja za návštevu.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (priamo pri pláži)
  Letiska Larnaca: 45 km
  Centra mesta Ayia Napa: 2 km
  Nákupných možností: 500 m
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1832 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2709 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8155 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7599 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1955 videní | 5 minúty čítania