Všeobecný popis hotela Evabelle Napa:
 

 • O hoteli
  Hotelový komplex sa nachádza vo východnej časti Cypru, v populárnom letovisku Ayia Napa. Ponúka príjemné ubytovanie v komfortne zariadených izbách a apartmánoch, ideálne pre hostí hľadajúcich pohodlie a relax. Súčasťou hotela je aj vstupná hala s recepciou, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne. Hotelový komplex poskytuje vynikajúce služby a pohodlné ubytovanie, ideálne pre rodiny, páry aj jednotlivcov hľadajúcich príjemný pobyt v blízkosti pláže a centra mesta Ayia Napa.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný v letovisku Ayia Napa, známom svojou živou atmosférou a krásnymi plážami. Jeho umiestnenie je ideálne pre tých, ktorí chcú spoznať miestnu kultúru a využiť bohaté možnosti na nákupy, stravovanie a zábavu. Pláž Nissi je od hotela vzdialená len krátkou prechádzkou.
   
 • Ubytovanie
  Hostia sa môžu ubytovať v štúdiách a superior apartmánoch, ktoré sú vybavené individuálne ovládanou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, vlastným sociálnym zariadením vrátane sušiča vlasov, kuchynským kútom s chladničkou a balkónom. Niektoré apartmány ponúkajú aj oddelenú spálňu a prístelku formou pohovky.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka bohaté vybavenie vrátane reštaurácie, WiFi v lobby zdarma, baru, vonkajšieho bazéna s oddelenou časťou pre deti, terasy na slnenie, ležadiel a slnečníkov zdarma, ako aj detských postieľok bez poplatku.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka viaceré možnosti stravovania vrátane ubytovania bez stravy, raňajok formou bufetu a polpenzie, kde raňajky a večere sú tiež podávané formou bufetu. Hostia majú možnosť vychutnať si rozmanité jedlá miestnej aj medzinárodnej kuchyne.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza neďaleko piesočnatej pláže Nissi, kde si hostia môžu prenajať ležadlá a slnečníky za poplatok. Pláž ponúka príjemné prostredie pre relaxáciu a slnenie.
   
 • Okolie
  Okolie hotela je živé a ponúka množstvo obchodov, taverien, reštaurácií a barov. Centrum Ayia Napa, známe svojou dynamickou atmosférou a nočným životom, je od hotela vzdialené len 200 metrov.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 800 m
  Letiska: 65 km
  Centra mesta: 200 m
  Nákupných možností: 300 m
  Bary/krčmičky: 200 m
  Autobusovej stanice: 200 m
   
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2682 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7572 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1921 videní | 5 minúty čítania