Všeobecný popis hotela Amarande:
 

 • O hoteli
  Príjemný hotel s priateľskou atmosférou sa nachádza v miernom svahu, poskytujúc jedinečný výhľad na more a letovisko Ayia Napa. Hotel je určený predovšetkým pre dospelých a svojim hosťom ponúka nielen kvalitné ubytovanie, ale aj širokú škálu služieb a aktivít. Tento popis zahŕňa všetky požadované aspekty podľa vašich pokynov, založené na poskytnutých informáciách.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný niekoľko metrov od peknej piesočnatej pláže, dostupnej cez miestnu komunikáciu. Vzdialenosť do centra Ayia Napa umožňuje pohodlné prechádzky, prípadne využitie miestnych autobusových liniek, s autobusovou zastávkou len 100 m od hotela.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka viaceré typy izieb vrátane Deluxe izieb s možnosťou výhľadu na more, priestrannejších Suít Signature a Penthause s výhľadom na more, až po Suitu Prestige s výhľadom na more a zdieľaným bazénom. Každá izba je vybavená individuálne ovládateľnou klimatizáciou, TV, chladničkou a Wi-Fi pripojením (obidve za poplatok), varnou kanvicou, telefónom a vlastným sociálnym zariadením.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou a à la carte reštauráciou, koktail barom, barom pri bazéne a Wi-Fi pripojením v lobby zdarma. Ponúka aj obchod so suvenírmi, TV miestnosť, bazén s bezplatnými ležadlami a slnečníkmi, krytý bazén a ďalšie zariadenia.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využívať rôzne možnosti stravovania vrátane raňajok, polpenzie, plnej penzie a all inclusive, s výberom z bufetu, diétnych, bezlepkových, vegetariánskych či detských jedál, ako aj speciálnych stravovacích ponúk.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza v blízkosti peknej piesočnatej pláže, kde sú ležadlá a slnečníky dostupné za poplatok. K dispozícii je aj bar na pláži, poskytujúci občerstvenie a nápoje.
   
 • Okolie
  V okolí hotela nájdete centrum mesta Ayia Napa, nákupné možnosti, bary, krčmičky, ako aj ďalšie atrakcie vhodné na preskúmanie počas vašej dovolenky.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 200 m
  Letiska: 45 km
  Centra mesta Ayia Napa: 1 km
  Nákupných možností: 1 km
  Najbližšieho letiska: 55 km
  Bary/krčmičky: 300 m
  Tento popis zahŕňa všetky požadované aspekty podľa vašich pokynov, založené na poskytnutých informáciách.
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1121 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1672 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7491 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6491 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1230 videní | 5 minúty čítania