Všeobecný popis hotela Aktea Beach Village:
 

 • O hoteli
  Hotelový komplex sa vyznačuje elegantným stredomorským štýlom a ponúka 148 štúdiových izieb. Je situovaný v pokojnom prostredí, uprostred zelene, len 2 km od centra známeho letoviska Ayia Napa. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú príjemnú prázdninovú atmosféru a pestrou ponuku služieb. Hotel poskytuje komfortné ubytovanie a bohaté možnosti pre trávenie príjemnej dovolenky v krásnom prostredí Cyprusu.
   
 • Poloha
  Tento rozsiahly hotelový rezort je umiestnený v blízkosti obľúbených pláží Nissi Beach a Sandy Beach, s priezračne modrou vodou a možnosťou vodných športov. Nachádza sa 200 m od týchto piesočnatých pláží a 2 km od centra Ayia Napa, s obchodmi, reštauráciami, tavernami a rôznymi zábavnými možnosťami.
   
 • Ubytovanie
  Štúdiá sú štýlovo zariadené, vzdušné a ponúkajú kúpeľňu, WC, sušič vlasov, TV/sat., klimatizáciu, telefón, trezor (za poplatok) a kuchynský kút s chladničkou. Každé štúdio má balkón alebo terasu. Apartmány majú oddelenú spálňu. Pre deti je možné vyžiadať detskú postieľku zadarmo.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, lobby barom, reštauráciou, spoločenskou miestnosťou s TV, kaviarňou, minimarketom, obchodom so suvenírmi, konferenčnou miestnosťou a vnútorným bazénom. V vonkajšom areáli nájdete bazén, detský bazén, bar pri bazéne, terasu na slnenie s ležadlami a slnečníkmi zadarmo. WiFi je dostupná za poplatok.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka možnosť polpenzie (raňajky a večere formou bufetu) alebo all inclusive služby, ktoré zahŕňajú raňajky, obed, večeru, popoludňajšiu kávu, čaj, snacky, zmrzlinu a nealkoholické ako aj alkoholické nápoje miestnej výroby.
   
 • Pláž
  Hotel je vzdialený cca 200 m od krásnych piesočnatých pláží Nissi Beach a Sandy Beach, kde je možné za poplatok využiť ležadlá a slnečníky.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádzajú obchody, reštaurácie, taverny, požičovne automobilov a bicyklov, strediská vodných športov. Blízko hotela je aj moderný aqua park, ktorý je dostupný miestnou dopravou.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 200 m
  Letiska: 60 km
  Centra mesta Ayia Napa: 2 km
  Najbližšieho letiska: 52 km
   
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania