Všeobecný popis hotela Adams Beach:
 

 • O hoteli
  Elegantný a luxusný hotelový rezort poskytuje svojim hosťom prvotriedne služby a komfort. Svojou modernou architektúrou a bohatým výberom izieb je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku. Rezort je známy svojou vynikajúcou kuchyňou, rozsiahlou ponukou animačných programov a kvalitnými službami. Zabezpečuje vysoký štandard ubytovania a relaxácie. Hotel Adams Beach je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú luxus, pohodlie a zároveň bohaté možnosti na trávenie voľného času a relaxáciu.
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný priamo pri jednej z najkrajších pláží na ostrove, Nissi Beach, a je len niekoľko minút chôdze od centra rušného letoviska Agia Napa. Nákupné možnosti, zábavu a kultúrne atrakcie majú hostia v blízkosti hotela, ako aj v 2 km vzdialenom centre Agia Napa. Aquapark Water World je vzdialený len 2 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb od štandardných dvojlôžkových izieb až po luxusné suity a bungalovy. Všetky izby sú moderne a pohodlne zariadené, vybavené sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV/sat., trezorom a balkónom. Niektoré izby majú nádherný výhľad na more alebo sú vybavené privátnym bazénom.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje hlavnou budovou a bungalovmi, viacerými reštauračnými zariadeniami vrátane sushi baru, kaviarne a taverny na pláži. V záhrade sa nachádzajú bazény, vrátane bazéna v tvare lagúny s jacuzzi a lenivou riekou, detského bazéna, detského ihriska a dvoch tobogánov. K dispozícii je tiež minimarket, kadernícky salón, konferenčná miestnosť a WiFi pripojenie v lobby a na izbách.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka možnosti polpenzie a plnej penzie, pričom jedlá sú podávané formou bufetu. Pre deti je k dispozícii špeciálny detský bufet. Formálne oblečenie je požadované pri večeri.
   
 • Pláž
  Piesočnatá pláž priamo pri hoteli poskytuje ležadlá, slnečníky a plážové osušky zdarma. Hostia si môžu užiť relax na slávnej pláži Nissi Beach, vzdialenej len 100 metrov od hotela, kde sú ležadlá a slnečníky dostupné za poplatok.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nákupné možnosti, reštaurácie, bary, diskotéky, kaviarne, požičovne automobilov a motocyklov, tradičné trhy a turistické atrakcie. Milovníci vodných športov si môžu užiť aquapark Water World a rôzne vodné aktivity na pláži.
   
 • Vzdialenosti od
  Centrum mesta: 3 km
  Pláže: 0 m
  Najbližšieho letiska: 45 km
   
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania