Popis hotela
Termíny a ceny

Veľká cesta Kubou

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky

Havana • Cienfuegos • Trinidad • Playa Ancon • Bayamo • Santiago de Cuba • Camaguey • Santa Clara • Varadero

Informácie o vízach

Povinný príplatok za vízum na Kubu cca 40 EUR, vybavuje CK. 
K vybaveniu kubánskeho víza je nutné zaslať kópiu stránky pasu (stránka s fotografiou a osobnými údajmi).

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy Havany, stretnutie s miestnym sprievodcom, transfer do Havany, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.
2. deň: raňajky. Pešia prechádzka (stará koloniálna časť Havany – katedrála s námestím, námestie Plaza de Armas s bývalým prezidentským palácom, navštívime múzeum rumu Havana Club, ochutnávka (fakultatívne). Po obede (fakultatívne) v typickej kubánskej reštaurácii zamierime do modernej časti hlavného mesta (námestie Revolúcie, El Malecon a ďalšie dôležité miesta). V podvečer návrat do hotela, večera a nocľah. Večer možnosť návštevy typického kubánskeho kabaretu Tropicana (za príplatok).
3. deň: raňajky. Cesta smerom na juhovýchod do mesta Cienfuegos (cca 250 km od hlavného mesta). Mesto Cienfuegos, nazývané Perla juhu, sa môže pochváliť množstvom krásne zrekonštruovaných budov, medzi inými: katedrála, divadlo, kultúrny dom, hudobný altán, Palacio del Valle. Obed (fakultatívne). Prejazd na ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách cesta do Trinidadu, prehliadka mesta (na zozname UNESCO). Atmosféru koloniálneho mesta spestrí ochutnávka typického miestneho nápoja La Canchachara (fakultatívne). Po obede voľno, možnosť (fakultatívne) návštevy miestnych múzeí so zbierkou najrôznejších predmetov od dôb objavenia Kuby alebo nákup suvenírov. Cesta do Playa Ancon. Ubytovanie a večera v hoteli, nocľah.
5. deň: po raňajkách cesta do korzárskeho mestečka Bayamo, návšteva kostola a prehliadka mesta, fakultatívne obed. Ubytovanie v Bayamo, večera.
6. deň: raňajky a prejazd do Santiaga de Cuba. Práve tu Fidel Castro vyhlásil víťazstvo kubánskej revolúcie (historické Múzeum 26. júna, nazývané Montcada, cintorín Santa Ifigenia), prehliadka mesta, obed fakultatívne. Podľa časových možností popoludní voľno. Večera a nocľah v Santiago de Cuba.
7. deň: po raňajkách cesta do Camaguey. Obed (fakultatívne). Prehliadka (veľmi dobre zachovalé centrum) jedného z prvých siedmich mestečiek založených po príchode španielskych kolonizátorov na Kubu v rokoch 1514–1515. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli v Camaguey.
8. deň: po raňajkách sa vydáme do mesta Santa Clara. Cestou sa zastavíme na obed (fakultatívne). Ubytovanie a večera v hoteli, nocľah.
9. deň: raňajky. Prehliadka Santa Clara (mesto spojené s Che Guevarom), navštívime Mausoleo del Che. Popoludní sa vydáme do Varadera, cestou sa zastavíme na obed (fakultatívne). Ubytovanie, večera v hoteli vo Varadere.
10.-11. deň: voľný deň vo Varadere s možnosťou kúpania a odpočinok k načerpaniu energie (hotel s all inclusive).
12. deň: počas dňa transfer na letisko a odlet do ČR, prílet do Prahy podľa let. časov 12. alebo 13. deň.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
cena za odlet z Viedne na vyžiadanie

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Vstupy do objektov a pamiatok pri prehliadkach nie sú súčasťou ceny. Odporúčame počítať s čiastkou cca 35 CUC na vstupy. Fakultatívne výlety počas pobytu vo Varadere možno zakúpiť na mieste u zástupcu CK FIRO-tour. 

V cene nie sú obedy podľa programu, komplexné cestovné poistenie, príplatok za jednolôžkovú izba (cca 280 EUR). Cena neobsahuje prepitné (cca.15 EUR). 

Minimálny počet účastníkov: 15
Zmena programu vyhradená.