Glaciér Express

konečná cena za os.: 399 €
Popis hotela Termíny a ceny

Program zájazdu

1. deň: vo večerných hodinách odchod cez SRN do Švajčiarska.
2. deň: návšteva ostrova kvetín Mainau. Prehliadka najväčšieho mesta a finančného centra krajiny Zürichu. Svetoznáma Bahnhofstrasse, cechové domy pozdĺž rieky Limmat, katedrála Grossünster, kostoly Fraumunster s oknami v chóre od M. Chagalla a Sv. Petra, s najväčším hodinovým ciferníkom v Európe a mnoho ďalších pamiatok tejto metropoly. Prejazd na ubytovanie v oblasti Luzernu, nocľah.
3. deň: raňajky, výlet do Bernskej vysočiny, regiónu svetoznámej hory Jungfrau. Fakultatívne zubačkou na Jungfraujoch TOP OF EUROPE, do najvyššie položenej európskej železničnej stanice, s výhľadom na okolité vrcholy známeho trojhrebeňa Eiger, Mönch a Jungfrau a na najväčší švajčiarsky ľadovec Aletschgletscher. Návrat na nocľah.
4. deň: raňajky. Deň v okolí Luzernu, mesta s Kaplnkovým mostom – najstaršou drevenou mostnou stavbou krajiny, Levím pamätníkom, vežovými hradbami či Piccasovým múzeom. V ranných hodinách fakultatívne jazda najstrmšou zubačkou so sklonom miestami až 48 % na Pilatus (2 120 m n. m.). Nocľah.
5. deň: raňajky. Cesta jedným z najzaujímavejších panoramatických vlakov, Glaciér Expressom (Ľadovcový Express), s novými panoramatickými vagónmi na vzdušných vankúšoch, s klimatizáciou, elegantným designom a komfortnými sedadlami. Pre cestu cez 291 mostov a 91 tunelov od Zermattu po Sv. Moric a cez 2 033 m vysoký Oberalppass potrebuje tento najpomalší rýchlik sveta takmer 9 hodín jazdy. Fakultatívne ponúkame cestu jeho najkrajšou časťou z Disentisu do Svätého Morica. Odpoludnia odchod späť do ČR.
6. deň: návrat do ČR v ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená!

Popis hotela


Ostrov květin Mainau • Zürich • Jungfrau • Glaciér Express Andermatt - Chur • Vaduz • Luzern • Jungfraujoch TOP OF EUROPE

zobraziť celý popis
Prvé voľné termíny mojej dovolenky