Petrohrad - mesto múz a umenia

konečná cena za os.: 706 €
Popis hotela Termíny a ceny

Informácie o vízach

vízum do Ruska (cca 100 EUR - zabezpečuje CK FIRO-tour)

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet do Petrohradu. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň: raňajky. Okružná jazda Petrohradom, pri ktorej uvidíte tepnu mesta - Nevský prospekt a Smolný kláštor. Ďalej uvidíte Palácové námestie, Letný sad a Medeného jazdca - pamätník zakladateľa mesta Petra Veľkého. Popoludní prehliadka svetovo preslávenej Ermitáže, ktorej zbierka obsahuje niekoľko miliónov exponátov. Okrem zbierok venovaných ruskej kultúre patrí medzi veľmi populárne oddelenie galérie západoeuróskeho maliarstva, kde je možné obdivovať skvôstne diela od Rembranta, Rubensa a ďalších známých majstrov. Tiež budete mať možnosť nahliadnuť do komnát Zimného paláca s nádhernou rokokovou výzdobou obsahujúcou množstvo sôch v nadživotnej veľkosti. Nocľah.

3. deň: raňajky. Výlet do bývalého cárskeho sídla Puškino (Carskoje Selo), ktorému dominuje monumentálny Katarínsky palác - majstrovské barokové dielo s Jantárovou komnatou, ktorá bola zničená nacistami počas II. svetovej vojny a jej kópia bola otvorená pre verejnosť v r. 2003. Popoludní po návrate do Petrohradu návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá je najstaršie zachovanou kamennou stavbou a miestom posledného odpočinku Romanovcov. Ďalej osobné voľno, ktoré môžete využiť a plaviť sa po nevských kanáloch. Nocľah.

4. deň: raňajky. Výlet do letného sídla ruských cárov - Petrodvorca. Doprajte si prechádzku po palácovom a parkovom komplexe z 18. storočia vybudovanom na ploche 800 ha cárom Petrom Veľkým, kde uvidíte Veľký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilón Ermitáž s viac ako 170 fontánami, z ktorých nejznámejšie sú centrálna Veľká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujúceho s levom, Rímské fontány a fontána Slnka tvoriaca s parkmi veľkolepý komplex. Popoludní po návrate do Petrohradu voľný program. Nocľah.

5. deň: raňajky. Návšteva chrámu sv. Izáka,  ktorý bol postavený na tisícich koloch a je najkrajším kostolom mesta. Možnosť výstupu na vyhliadku, odkiaľ je nezabudnuteľný výhľad na historické centrum. Individuálne voľno do odchodu na letisko. Transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy alebo Viedne.

zmena programu vyhradená

Prvé voľné termíny mojej dovolenky