InterContinental Ras Al Khaimah Resort and Spa:

 

 • O Hoteli
  Luxusný hotelový rezort InterContinental Ras al Khaimah Resort & Spa sa nachádza na ostrove Hayat, kde poskytuje unikátnu kombináciu nádherného výhľadu na Arabský záliv, rozľahlú púšť a týčiace sa hory. Svojou polohou a vysokou kvalitou služieb zaručuje dokonalý oddych a nezabudnuteľnú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na ostrove Hayat, priamo na 250 metrov dlhej piesočnatej pláži. Je situovaný neďaleko centra emirátu Ras al Khaimah a len 45 minút jazdy od Dubaja. V blízkosti sa nachádza nákupné centrum Al Hamra Mall a Národné múzeum.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 351 luxusne zariadených izieb a 27 víl. Každá izba je vybavená kúpeľňou, sušičom vlasov, LCD TV, minibarom, kávovarom, trezorom a Wi-Fi pripojením. Classic Sea View izby majú balkón s výhľadom na záliv.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort ponúka vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, tri á la carte reštaurácie, bary, tri bazény, SPA centrum, mini klub, konferenčnú miestnosť, salón krásy a bezplatné Wi-Fi pripojenie.
   
 • Možnosti stravovania
  K dispozícii sú rôzne možnosti stravovania vrátane raňajok formou bufetu, polpenzie (raňajky a večere), alebo All inclusive, ktoré zahŕňa všetky jedlá a vybrané nápoje.
   
 • Pláž
  Hotel má priamy prístup k piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, ležadlami, slnečníkmi, plážovými osuškami zadarmo a plážovým barom ShaSha.
   
 • Okolie
  Okolie hotela ponúka nákupné možnosti v Al Hamra Mall, ako aj kultúrne atrakcie ako Národné múzeum.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 0 m (hotel priamo pri pláži)
  Letiska: 88 km (Dubaj)
  Centra: 9 km (Al Hamra Mall)
  Nákupných možností: 9 km (Al Hamra Mall)
  Národného múzea: 18 km
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1585 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2462 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7937 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7346 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1699 videní | 5 minúty čítania