Všeobecný popis hotela Rixos Marina Abu Dhabi:

 

 • O hoteli
  Rixos Marina Abu Dhabi je architektonický skvost, ktorý harmonicky spája prvky arabskej a tureckej kultúry. Tento hotel sa nachádza v centre Abu Dhabi, kde sú k dispozícii mnohé možnosti nákupu a zábavy a je obklopený piesočnatou plážou. Jeho jedinečná atmosféra odráža príbeh Abu Dhabi od starovekých námorníckych čias až po prosperujúce moderné metropoly. Hotel predstavuje vrcholný luxus a pohodlie pre cestovateľov hľadajúcich exkluzívne a nezabudnuteľné zážitky.
   
 • Poloha
  Hotel je strategicky situovaný v srdci nákupného a zábavného centra mesta Abu Dhabi, s priamym prístupom k jemným piesočnatým plážam, čo poskytuje ideálne miesto pre relax aj objavovanie mestského života.
   
 • Ubytovanie
  Rixos Marina Abu Dhabi ponúka komfortné ubytovanie v rozličných typoch izieb s výberom Superior alebo Deluxe variantov, niektoré s výhľadom na more alebo promenádu Corniche. Všetky izby sú vybavené moderným zariadením, vrátane individuálnej klimatizácie a televízie, a ponúkajú možnosti ako príprava kávy a čaju.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli sa nachádza široký výber vybavenia vrátane šiestich reštaurácií, štyroch barov, bazénov, detského klubu a ihriska, športového klubu a SPA centra. Hostia si môžu užívať bezplatnú Wi-Fi a parkovanie.
   
 • Možnosti stravovania
  Rixos Marina Abu Dhabi ponúka širokú paletu stravovacích možností od bufetových raňajok až po polpenziu s raňajkami a večerami, poskytujúc hostom príležitosť ochutnať lokálnu i medzinárodnú kuchyňu.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je súkromná s piesočnatým pobrežím, kde hostia nájdu bar, ležadlá a slnečníky zadarmo, čo umožňuje pohodlie a relax pri mori.
   
 • Okolie
  V blízkosti hotela sú dostupné nákupné centrá, reštaurácie a bary, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a zábavu na dosah ruky.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 160 km od letiska v Dubaji
  Nákupných možností: 650 m Marina Mall

   
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

6
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1585 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2462 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7937 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7346 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1699 videní | 5 minúty čítania