Všeobecný popis hotela Starfish Cayo Santa Maria:
 

 • O hoteli:
  Hotel Starfish Cayo Santa Maria je all-inclusive rezort, ktorý ponúka hosťom únik z každodenného života a úžasný dovolenkový zážitok. Obklopený bohatou flórou, ponúka 24-hodinový servis jedla a nápojov, nezabudnuteľné výlety a rad zábavných aktivít pre dospelých aj deti. S divadelnou sálou, ktorá môže pojať až 1,000 ľudí, blýskavými bazénmi a športovým klubom je tu vždy niečo pre každého.
   
 • Poloha:
  Nachádza sa na korálovom ostrove Cayo Santa María, ktorý je známy nádhernými plážami s bielym jemným pieskom. Ostrov Cayo Santa Maria má dĺžku 13 km a šírku 2 km, leží na severe hlavného ostrova Kuby v oblasti Jardines del Rey.
   
 • Ubytovanie:
  Dvojlôžková izba:, klimatizácia, TV/sat., telefón, trezor, minibar, žehlička, žehliaca doska, kúpeľňa/WC (sušič vlasov), balkón alebo,, terasa, 
  Ostatné typy izieb: Dvojposteľová izba, Výhľad na more: výhľad na more, Suita: priestrannejšia, Suita, Výhľad na more: priestrannejší, výhľad na more.
   
 • Zariadenie hotela:
  Vstupná hala s recepciou, Wi-Fi v spoločných priestoroch, parkovisko, požičovňa áut, salón krásy, zmenáreň, 2 bazény, terasa na slnenie.
   
 • Možnosti stravovania:
  Hotel ponúka stravovanie v režime All Inclusive. Hostia si môžu vychutnať raňajky, obed a večeru formou bufetu v hlavnej reštaurácii. K dispozícii sú vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby dostupné 24 hodín denne. Hoteloví hostia môžu tiež využívať dve à la carte reštaurácie – El Quijote, kde sa podáva medzinárodná kuchyňa, a Grill Ancon. Na záver, v hoteli sa nachádzajú štyri bary: Lobby bar, Bar pri bazéne, Bar na pláži a Divadelný bar. Okrem toho je k dispozícii aj občerstvenie vo forme snackov.
   
 • Pláž:
  Priamo pri hoteli sa rozkladá nádherná pláž s jemným bielym pieskom. Na pláži sú k dispozícii ležadlá a slnečníky zadarmo, ako aj osušky pre hostí.
   
 • Okolie:
  Neďaleko od hotela môžete navštíviť umelo vytvorené turistické dedinky s obchodmi, zábavou a reštauráciami - Pueblo la Estrella (1 km) a Pueblo Las Dunas (4 km). Pri susednom ostrovčeku Ensenachos sa nachádza Delfinarium.
   
 • Vzdialenosti od:
  pláže: 0 m (pri pláži)
  letiska: 110 km Santa Clara, 400 km Havana
  centra: 64 km Remedios, 110 km Santa Clara
  nákupných možností: 1 km (Pueblo la Estrella)

 

 

 

 

Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
31 °C 30 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1799 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2682 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8136 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7573 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1921 videní | 5 minúty čítania