Všeobecný popis hotela Playa Cayo Santa Maria:

 

 

 • O hoteli:
  Hotel Playa Cayo Santa Maria je ideálny pre romantický pobyt či rodinnú dovolenku. Nachádza sa na jednej z najkrajších pláží na svete. Ponúka vynikajúcu zábavu a je to karibský raj, kde sa môžete uvoľniť, zabudnúť na všetko a osviežiť sa v horúcom ostrovnom podnebí. Toto letovisko ponúka nespočetné služby, vrátane neobmedzeného prístupu do všetkých barov a reštaurácií, zábavné aktivity pre deti i dospelých, elektrické vozičky pre všetkých hostí na jednoduchý presun v rámci hotela. Má bazény, posilňovňu, SPA, kurzy tanca a tenisu.
   
 • Poloha:
  Hotel sa nachádza na koralovom ostrove Cayo Santa María. S pevninou je spojený prostredníctvom 46 km dlhej hrádze Pedraplén.
   
 • Ubytovanie:
  Dvojlôžková izba s klimatizáciou, TV/sat., telefónom, trezorom, minibarom, žehličkou, žehliacou doskou, setom na prípravu kávy a čaju, kúpeľňou/WC (sušič vlasov) a balkónom alebo terasou.
  Suity: priestrannejšie izby so všetkým vyššie uvedeným vybavením.
   
 • Zariadenie hotela:
  vstupná hala s recepciou, hlavná bufetová reštaurácia, 6 à la carte reštaurácií, 11 barov, 4 bazény, 2 bazény pre deti, terasa na slnenie, Wi-Fi zdarma, posilňovňa, salón krásy, kaderníctvo, parkovisko, zmenáreň, miniklub a detské ihrisko.
   
 • Možnosti stravovania:
  All Inclusive: Raňajky, obed a večera formou bufetu. Občerstvenie v niekoľkých snack baroch. Vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje. 6 à la carte reštaurácií s nutnou predchádzajúcou rezerváciou a 11 barov.
   
 • Pláž:
  Pláž s jemným bielym pieskom a bezplatnými ležadlami a slnečníkmi. Hostia môžu využívať nemotorizované vodné športy a tiež sa môžu nechať rozmaznávať v plážových altánkoch.
   
 • Okolie:
  Neďaleko hotela nájdete umelo vytvorené turistické dedinky Pueblo la Estrella a Pueblo Las Dunas, ktoré ponúkajú zábavu, oddych, obchody a reštaurácie. Pri susednom ostrovčeku Ensenachos sa nachádza Delfinarium.
   
 • Vzdialenosti od:
  pláže: 0 m (pri pláži)
  letiska: 110 km (Santa Clara), 400 km (Havana)
  centra: 62 km (Remedios), 110 km (Santa Clara)
  nákupných možností: 2 km (Pueblo la Estrella, Pueblo Las Dunas)
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
27 °C 27 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1325 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2005 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7658 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6902 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1433 videní | 5 minúty čítania