Všeobecný popis hotela Meliá Las Dunas:

 

 

 • O hoteli
  Meliá Las Dunas je päťhviezdičkový plážový rodinný rezort, ktorý sa nachádza v západnej časti ostrova Cayo Santa María. Hotel je ideálny pre zábavu a ponúka širokú škálu aktivít pre všetky vekové kategórie. Ponúka ubytovanie v štandardných izbách a suitách a stravovacie možnosti zahŕňajú 14 reštaurácií a niekoľko barov. Hotel každodenne organizuje animačné programy a večernú show pre celú rodinu.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v západnej časti ostrova Cayo Santa María s krásnou piesočnou plážou s jemným bielym pieskom priamo pred hotelom. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza malé obchodné centrum Pueblo Las Dunas.
   
 • Ubytovanie
  Dvojlôžková izba Classic (41 m²): Wi-Fi, balkón/terasa, klimatizácia, TV, minibar (denne dopĺňaný), set na prípravu kávy/čaju, trezor, žehlička, kúpeľňa/WC s fénom. Ďalšie typy izieb: Dvojlôžková izba s výhľadom na more, Dvojlôžková izba Premium (s doplnkovými výhodami).
   
 • Zariadenie hotela
  Vstupná hala s recepciou, Wi-Fi, 2 bufetové reštaurácie, 6 reštaurácií à la carte, 5 snack barov, 4 bary, 3 bazény (vrátane detského), terasa s ležadlami, zmenáreň, parkovisko, salón krásy, miniklub, obchodné arkády, denné animačné programy, večerná show, wellness centrum YHI Spa Santa Clara v priľahlom hoteli (za poplatok).
   
 • Možnosti stravovania
  All inclusive: raňajky, obed, večera formou bufetu, občerstvenie formou snacku počas dňa, vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje, 6 à la carte reštaurácií (nutná rezervácia), 5 snack barov, 4 bary (vrátane barov pri bazéne a baru na pláži).
   
 • Pláž
  Krásna piesočná pláž s jemným bielym pieskom priamo pri hoteli s ležadlami a slnečníkmi zdarma. Na pláži sa tiež nachádza bar.
   
 • Okolie
  Hotel je obklopený prírodnými krásami Cayo Santa María. Kuba má tropické podnebie s dvoma ročnými obdobiami: suchým a daždivým, čo robí ostrov ideálnym miestom pre dovolenkový pobyt počas celého roka.
   
 • Vzdialenosti
  Pláž: priamo pri hoteli
  Letisko Santa Clara: približne 110 km
  Letisko v Havane: cca 400 km
  Obchodné centrum Pueblo Las Dunas: priamo pri hoteli.
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
27 °C 27 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1324 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2003 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7657 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6901 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1432 videní | 5 minúty čítania