Grand Sirenis Cayo Santa Maria

Piesočná pláž Ležadlá a slnečníky zdarma Hotel priamo pri pláži Bar na pláži
 • Všeobecný popis hotela Grand Sirenis Cayo Santa Maria:

   
 • O hoteli:
  Hotelový komplex Grand Sirenis Cayo Santa Maria kombinuje karibský štýl s modernými dotykmi, čo vytvára sviežu, modernú a funkčnú architektúru. Hotel sa pyšní 633 izbami, ktoré sú dokonale prispôsobené každému typu klienta. Nachádza sa na korálovom ostrovčeku Cayo Las Brujas, ktorý je súčasťou súostrovia Cayo Santa María. Tento hotel odporúčame rovnako párom, tak aj rodinám s deťmi.
   
 • Poloha:
  Hotel je situovaný priamo pri krásnej pláži Las Salinas, ktorá má dĺžku 2 km a návštevníci sa môžu kochať jemným bielym pieskom a priezračne tyrkysovou vodou.
   
 • Ubytovanie:
  Hotel ponúka rôzne typy izieb: Dvojlôžková, Dvojposteľová s výhľadom na more, Junior Suite a Suite, všetky vybavené klimatizáciou, TV/sat., telefónom, trezorom, minibarom (denne doplňovaný), setom na prípravu čaju a kávy, žehličkou, kúpeľňou s WC a balkónom alebo terasou.
   
 • Zariadenie hotela: 
  Vstupná hala s recepciou, 2 bufetové reštaurácie, 4 à la carte reštaurácie (francúzska, stredozemná, talianska, steak house), 8 barov (lobby, 2 swim-up, pláž, divadelný, snack, športový, sunset), 2 bazény, bazén pre deti, terasa (slnečníky, ležadlá), fitness, zmenáreň, WiFi v celom hoteli, parkovisko, salón krásy/kaderníctvo, obchod so suvenírmi, miniklub, divadlo.
   
 • Možnosti stravovania:
  Hotel ponúka stravovanie formou All Inclusive. Hostia si môžu vyberať z dvoch hlavných bufetových reštaurácií a štyroch à la carte reštaurácií (francúzska, stredozemná, talianska, steak house). Okrem toho je k dispozícii snack bar a barbecue bar. Na výber je 7 barov v rôznych častiach hotela, vrátane lobby baru, divadelného baru a dvoch swim-up barov.
   
 • Pláž:
  Piesočnatá pláž je vybavená bezplatnými ležadlami a slnečníkmi. Ponúka tiež rôzne športové aktivity, vrátane nemotorizovaných vodných športov.
   
 • Okolie:
  Hotel je obklopený krásnym prírodným prostredím korálového ostrovčeka Cayo Las Brujas.
   
 • Vzdialenosti od:
  pláže: 0 m (pri pláži)
  letiska: Santa Clara 99 km, Havana 390 km
  centra: Remedios 55 km, Santa Clara 101 km
  nákupných možností: 1,5 km (Pueblo Flor de Sal)

 

 

 

 

Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
30 °C 29 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1597 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2474 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7945 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 9 mesiacov 7360 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1712 videní | 5 minúty čítania