Všeobecný popis hotela Grand Memories Cayo Santa Maria:
 

 

 • O hoteli:
  Grand Memories Santa Maria je luxusný 5-hviezdičkový hotel, ktorý ponúka nádherný pobyt rodinám, priateľom a skupinám, ktoré hľadajú autentickú kubánsku dovolenku. Hotel sa nachádza na prekrásnom ostrove Cayo Santa Maria s úžasnými bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. Hostia môžu využívať rôzne druhy ubytovania, nemotorizované vodné športy, fitnes centrum a detský klub. S možnosťou "Stay at 1, Play at 2" môžu hostia využívať všetky reštaurácie, zábavu a bazény susedného hotela Memories Paraiso Beach Resort. Hotel taktiež ponúka exkluzívnu časť len pre dospelých, Sanctuary, kde si môžu hostia vychutnať luxusné vybavenie.
   
 • Poloha:
  Hotel Grand Memories Santa Maria je situovaný na nádhernom korálovom ostrove Cayo Santa María, ktorý je spojený s pevninou 46 km dlhou hrádzou. V blízkosti hotela nájdete turistické dedinky Pueblo La Estrella a Pueblo Las Dunas.
   
 • Ubytovanie:
  Hotel ponúka 462 izieb s rôznymi kategóriami, vrátane Junior suity, ktoré sú vybavené kúpeľňou/WC, klimatizáciou, TV/sat., minibarom, trezorom a mnohými ďalšími vybaveniami. Súčasťou hotela je aj vyhradená časť Sanctuary iba pre dospelých.
   
 • Zariadenie hotela: 
  Vstupná hala s recepciou, hlavná bufetová reštaurácia, 5 à la carte reštaurácií (2 v Memories Paraiso - stredomorská, gril; talianska, mexická, medzinárodná), 3 bary (lobby, bazén, pláž), bazén, Wi-Fi (recepčná oblasť, spoločné priestory) zdarma, parkovisko, obchodná arkáda (Pueblo La Estrella), salón krásy, zmenáreň, terasa (ležadlá, slnečníky), miniklub.
   
 • Možnosti stravovania:
  All Inclusive: Raňajky, obed, večera v hlavnej bufetovej reštaurácii; 24-hodinové občerstvenie; alkoholické a nealkoholické nápoje; 5 à la carte reštaurácií s rôznymi kuchyňami; 3 bary (lobby, bazén, pláž).
   
 • Pláž:
  Piesočná pláž s bielym pieskom je priamo pri hoteli a hostia môžu využívať ležadlá a slnečníky zadarmo. Na pláži je tiež bar.
   
 • Okolie:
  V okolí hotela môžete navštíviť turistické dedinky Pueblo La Estrella a Pueblo Las Dunas. Hotel tiež organizuje denné animačné programy a večerné predstavenia.
   
 • Vzdialenosti od:
  pláže: 0km
  letiska: Santa Clara: cca 110 km, Havana: cca 400 km
  od centra: Pueblo La Estrella: necelý km, Pueblo Las Dunas: 4 km
  nákupných možností: Pueblo La Estrella: necelý km, Pueblo Las Dunas: 4 km
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
27 °C 27 °C
Jan

25 °C

25 °C

Feb

25 °C

25 °C

Mar

26 °C

26 °C

Apr

27 °C

27 °C

May

28 °C

28 °C

Jun

30 °C

29 °C

Jul

31 °C

30 °C

Aug

31 °C

30 °C

Sep

30 °C

30 °C

Oct

29 °C

29 °C

Nov

27 °C

27 °C

Dec

26 °C

26 °C

Kuba

Kuba

Kuba prezívaný aj ako “miniatúrny kontinent”, je veľmi priateľská k rodinám s deťmi. Pocit, že tu život funguje odlišne ako v ostatnom zvyšku sveta, budete mať už na letisku José Martiho v Havane. Kuba má tropické podnebie, povrch je tvorený zvlnenou pahorkatinou, ihličnatými lesmi, savanami a močiarmi. Za najsuchší mesiac je považovaný február.

Varadero

Navštívte aj vy najznámejšie letovisko Kuby. Nachádza sa len dve hodiny od hlavného mesta Havany. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom na priezračných vodách Karibiku. Od západného konca polostrova k samotnej špičke v dĺžke 16 km nájdete nielen pláže a hotely, ale aj reštaurácie a zábavné možnosti.

Na dohľad ležia koloniálne mestá Matanzas a Cárdenas s množstvom pamiatok. Varadero je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, paragliding, kajak. Po celej dĺžke letoviska je zaistená doprava miestnym turistickým shuttle busom alebo taxi.
 

Cayo Santa Maria

Ostrov, ktorý a sa nachádza pri severnom centrálnom pobreží Kuby v súostroví Jardines del Rey. Cayo Santa Maria je prepojená cestou a mostom. Ostrov preslávený s nádhernými plážami s bielym karibským pieskom a luxusnými all inclusive rezortmi s priaznivými cenami. Cayo Santa Maria ponúka okrem vychutnávania si kokteilov na karibskej pláži aj množstvo turistických cieľov vo svojom okolí alebo aj pevninovej časti. 

Ak chcete navštíviť tú pravú autentickú Kubu s ochutnaním miestnych jedál, potom odporúčame mestečko Caibarien. Malé rybárske mestečko ležiace na pevninovej časti hlavného ostrova. 

Jedno z najväčších delfinárií v Latinskej Amerike leží v blízkosti Cayo Santa Maria. Máte tu možnosť vidieť  šantiace delfíny o veľkých bazénoch, s ktorými si môžete aj zaplávať.

Ak by ste chceli navštíviť luxus, potom odporúčame Cayo Ensenachos, tiež prezívaný ako ostrov luxusu. Preslávený je dvomi nádhernými plážami Playa Megane a Playa Ensenachos. Luxus je tu ponúkaný v 5* rezorte.

 

Mena:COP - kubánske peso, CUC - kubánske konvertibilné peso
Časový posun:- 4h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 110 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Socialistická republika
Jazyky:Španielčina
Hlavné mesto:Havana
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1324 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2003 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7657 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6901 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1432 videní | 5 minúty čítania